Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sobotka s Merkelovou oceňují vědeckotechnickou spolupráci obou zemí

..dohodnout přístup novinářů do volební místnosti..
..dohodnout přístup novinářů do volební místnosti..
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Praha – Český premiér Bohuslav Sobotka po jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou uvedl, že by Česko mělo vytvořit takové prostředí, aby do země přicházeli další němečtí investoři. Velkou výzvu podle něj v tomto směru představuje digitalizace průmyslu.

Česko podle Sobotky usiluje i o užší spolupráci s německým Frauenhoferovým institutem, který podporuje aplikovaný výzkum. Takzvaná čtvrtá průmyslová revoluce, kterou přináší digitalizace ekonomiky, představuje podle Sobotky velkou výzvu. „Řada německých firem v České republice podniká v oblasti průmyslu a velkou výzvou pro ně i pro nás je trend digitalizace průmyslu," řekl Sobotka.

Sobotka se netají tím, že by i v České republice rád vytvořil prostředí pro to, aby přicházely i další investice a aby se německým firmám, které u zaměstnávají velké množství lidí a investují také do vědy a výzkumu, do budoucna v Česku dařilo.

S německou kancléřkou společně ocenili také výzkumnou a vědeckotechnickou spolupráci obou zemí. "Asi nejdynamičtěji se v našich vztazích rozvíjí oblast vědy a výzkumu. Před námi je řada nových společných projektů. Pro nás je velmi důležitá spolupráce s Frauenhoferovou společností, která je největší institucí na podporu aplikovaného výzkumu v Evropě a tato společnost se představí v polovině letošního října i tady v Praze." uvedl Sobotka.

Téma vědecké spolupráce se projevilo i při návštěvě obou politiků na pražském ČVUT. Zástupci univerzity podepsali dohodu o spolupráci s představiteli Německého výzkumného střediska pro umělou inteligenci (DFKI).

Témata:  Bohuslav Sobotka Angela Merkelová

Související

Aktuálně se děje

15. září 2025 14:58

Nová láska Veroniky Žilkové očima dcery. Agáta poprvé promluvila

Veronika Žilková sice po rozchodu s hudebníkem Josefem Holomáčem dávala najevo, že si s muži dá nějaký čas pauzu, ale už nějaký čas není tajemstvím, že teď tvoří pár se scénáristou Ivanem Hubačem. Seznámila se s ním i hereččina dcera Agáta Hanychová. Co na něj říká? 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy