Angela Merkelová

Angela Merkelová

Merkelová přiznala, že už na Putina neměla žádné páky

Svět

Bývalá dlouholetá německá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru s týdeníkem Spiegel přiznala, že ke konci svého mandátu už neměla žádné páky, jak přimět ruského prezidenta Vladimira Putina k jednání. Putinovi podle ní záleží jen na moci a tu ona jako odcházející politička neměla, řekla Merkelová.

Angela Merkelová

Merkelová nijak nelituje své energetické politiky vůči Rusku

Svět

Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová dnes řekla, že nijak nelituje kurzu, který razily její vlády v energetické politice a vůči Rusku. Podle agentury Reuters se tak vyjádřila před novináři v Lisabonu, kde předsedala porotě vybírající vítěze Gulbenkianovy ceny za lidskost.

Angela Merkelová

Německá exkancléřka Merkelová dostane ocenění od UNHCR

Svět

Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová dostane renomovanou Nansenovu cenu, kterou uděluje Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). Ten tak chce ocenit roli německé političky na vrcholu syrské uprchlické krize v letech 2015 a 2016, informovala dnes agentura DPA.

Angela Merkelová

Hackeři se přes telefon Merkelové pokusili dostat do mobilu šéfky ECB

Svět

Hackeři se pomocí mobilního telefonního čísla bývalé německé kancléřky Angely Merkelové snažili získat přístup k účtu v aplikaci WhatsApp šéfky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové. Informoval o tom dnes server Business Insider, podle nějž se pokus hackerům nezdařil.

Angela Merkelová

Bývalá kancléřka Merkelová považuje ruskou invazi za brutální

Svět

Ruská invaze na Ukrajinu je neomluvitelná a brutální. Dnes to v prvním velkém veřejném rozhovoru po odchodu z funkce prohlásila bývalá německá kancléřka Angela Merkelová, která Německo vedla 16 let do loňského prosince. Řekla, že z mezinárodního vývoje je jí velice smutno, ale ví, že se snažila nejčernějším scénářům zabránit.

Angela Merkelová

Svět

Merkelová si podle mluvčí stojí za nepřijetím Ukrajiny do NATO

Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová si stojí za svými rozhodnutími z roku 2008, kdy Severoatlantická aliance nenabídla Ukrajině členství. Agentuře DPA a deníku Bild to řekla mluvčí Merkelové. Ta rovněž uvedla, že bývalá dlouholetá šéfka německé vlády podporuje úsilí německého kancléře Olafa Scholze i mezinárodního společenství ukončit ruskou válku a ruské barbarství na Ukrajině.

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj chce, aby Sarkozy s Merkelovou v Buče viděli, kam vedou ústupky Rusku

Svět

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes řekl, že zve bývalou německou kancléřku Angelu Merkelovou a někdejšího francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho do Buči, aby viděli, k čemu vedlo 14 let ústupků Rusku. Ukrajinské úřady i svědci na místě informovali o tom, že ruští vojáci během doby, co Buču ovládali, zabili asi 300 jejích obyvatel.

Angela Merkelová

Bývalá německá kancléřka Merkelová odsoudila ruský útok na Ukrajinu

Svět

Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová odsoudila ruský útok na Ukrajinu. V rozhovoru s agenturou DPA dnes řekla, že ruské porušení mezinárodního práva nemá žádné ospravedlnění. Postavila se také za svého nástupce Olafa Scholze, Evropskou unii, Spojené státy, NATO, OSN a další organizace, které usilují o co nejrychlejší zastavení bojů.

Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová

Svět

Německá exkancléřka Merkelová odmítla práci poradkyně OSN

Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová odmítla lukrativní pracovní nabídku generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese, který ji chtěl postavit do čela poradního orgánu pro globální veřejné statky, informovala dnes agentura DPA. Merkelová "minulý týden s generálním tajemníkem telefonovala, poděkovala a řekla mu, že nabídku nepřijme", sdělila DPA berlínská kancelář Merkelové.

Angela Merkelová

Merkelová se dá na psaní, údajně má vzniknout autobiografie

Svět

Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová chce napsat autobiografickou knihu, v níž hodlá vysvětlit svá nejdůležitější politická rozhodnutí. S odvoláním na blízkou spolupracovnici političky o tom informoval zpravodajský magazín Der Spiegel.

Angela Merkelová

Svět

Angelu Merkelovou po 16 letech vystřídá v německém kancléřství Olaf Scholz

Německo ve středu po dlouhých 16 letech zažije výměnu v čele vlády, konzervativní kancléřku Angelu Merkelovou vystřídá sociální demokrat Olaf Scholz. Zda Scholz dokáže vést Německo také po čtyři volební období jako Merkelová, to se lze zatím jen dohadovat, budoucí kancléř již ale naznačil, že by rád vládl i po parlamentních volbách v roce 2025. Ve středu, kdy ho poslanci Spolkového sněmu zvolí kancléřem a kdy mu Merkelová úřad oficiálně předá, začne prozatím jeho první mandát.

Angela Merkelová

Německo zavádí rozsáhlá omezení pro neočkované, očkování bude asi brzy povinné

Svět

Neočkovaní lidé v Německu nově nebudou smět do volnočasových zařízení, jako jsou kina a divadla, a ani do obchodů s výjimkou supermarketů a drogerií. Dnes to po jednání se zemskými premiéry oznámila dosluhující konzervativní kancléřka Angela Merkelová. To rovněž souhlasila s požadavkem svého sociálnědemokratického nástupce Olafa Scholze, aby očkování proti nemoci covid-19 bylo od února v zemi povinné.

Angela Merkelová

Německo zpřísní karanténní opatření, Merkelová s regiony rozhodne ve čtvrtek

Svět

Lidi, kteří nejsou očkovaní proti nemoci covid-19, čeká zřejmě v Německu rozšíření zákazu vstupů do obchodů a nucené omezení kontaktů v soukromí. Ve čtvrtek o tom rozhodne kancléřka Angela Merkelová společně s premiéry spolkových zemí. Dnes to po neformálním jednání německých regionů a spolkové vlády uvedl kancléřčin mluvčí Steffen Seibert. Ten rovněž řekl, že v blízké době lze čekat i rozhodnutí o možné všeobecné očkovací povinnosti.

Angela Merkelová

Německá kancléřka Angela Merkelová vyzvala zemi k omezení kontaktů

Svět

Německá kancléřka Angela Merkelová kvůli rychlému šíření koronaviru v zemi vyzývá k omezení kontaktů. Na dnešní tiskové konferenci to prohlásil její mluvčí Steffen Seibert. Saský premiér Michael Kretschmer se mezitím vyslovil pro rychlé uspořádání konference premiérů německých spolkových zemí s kancléřkou o dalších karanténních opatřeních.

Svjatlana Cichanouská

Svět

Cichanouské vadí, že si Merkelová telefonuje s Lukašenkem

Vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská dnes kritizovala odcházející německou kancléřku Angelu Merkelovou za nedávné telefonické rozhovory s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem. Na běloruský lid to podle ní působí velmi zvláštně.

Německo, ilustrační foto

Německo eviduje přes 45 000 nově nakažených, incidence je rekordní

Svět

Úřady v Německu za posledních 24 hodin ohlásily 45.081 nových případů nákazy koronavirem a 228 úmrtí souvisejících s nemocí covid-19. Oznámil to dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Počet nových případů tak druhý den za sebou klesl. Takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, však vystoupila na novou rekordní úroveň 277,4.

Vladimír Putin v automobilce GAZ

Putin řekl Merkelové, aby EU obnovila kontakty s Běloruskem

Svět

Ruský prezident Vladimir Putin dnes řekl německé kancléřce Angele Merkelové, aby Evropská unie obnovila kontakty s Běloruskem kvůli snaze najít řešení současné migrační krize na hranicích EU s touto východoevropskou zemí. S odvoláním na prohlášení Kremlu o tom informovaly agentury.

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy