Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poslankyně si podala Zemana kvůli návštěvě Merkelové. Vše je prý jinak

Německá kancléřka Angela Merkelová na návštěvě v Praze (25. srpna 2016)
Německá kancléřka Angela Merkelová na návštěvě v Praze (25. srpna 2016)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha – Poslankyně a bývalá členka hnutí ANO Kristýna Zelienková se po návštěvě německé kancléřky Angely Merkelové v Praze pustila do prezidenta Miloše Zemana. Ten při návštěvě mluvil o tom, že sankce proti Rusku poškozují české podnikatele. Podle poslankyně je to ale úplně jinak.

Zeman o zrušení sankcí mluvil před příjezdem Merkelové na mezinárodním agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích. Žádal razantnější postoj v otázce unijních sankcí od premiéra Sobotky na zasedání Evropské rady.

Ke zrušení sankcí pak kancléřku přímo vyzval předseda Senátu Milan Štěch, podle něhož dopadají na české zemědělce i průmysl. Merkelová podle něj slíbila, že se s problémy, které sankce Česku činí, seznámí.

„Je pozoruhodné, jak urputně Miloš Zeman a jeho pár kamarádů házeli vidle do evropské politiky i při návštěvě Angely Merkelové. Zatímco premiér Sobotka celkem úspěšně uzavřel s Německem smír v migrační politice a řeklo se, že jedeme dál, Zeman otevřel sankce proti Putinovi, protože mu prý jde o české podnikatele," shrnuje návštěvu ze svého pohledu poslankyně na Facebooku.

I když Zeman tvrdí, že bojuje za české výrobce, pravda je podle Zelienkové jinde. „Ve skutečnosti je ale poškozuje, protože naším hlavním obchodním partnerem je Německo a EU, zatímco obchod s Ruskem tvoří jen několik procent. Takže pokud nejmocnější evropské političce naservíroval jen kázání a provokace, udělal tím podnikatelům medvědi službu. A medvěd s rudou hvězdou si může mnout tlapy, jakého má tady šikovného protievropského spojence," dodává ostře politička.

Témata:  Miloš Zeman Kristýna Zelienková Angela Merkelová

Související

Aktuálně se děje

17. dubna 2026 5:00

Počasí se příští týden ochladí. Vrátí se noční mrazy, místy hrozí sníh

Začátek příštího pracovního týdne přinese do Česka citelné ochlazení a návrat sychravého počasí. Po víkendu, který ještě místy nabízí jarní teploty, se musíme připravit na převážně zataženou oblohu, častý déšť a ve vyšších polohách dokonce i na sněhové vločky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ministr kultury Oto Klempíř

Klempíře opravila i Česká televize: StarDance k nám patří, kvalitu pochválila i BBC

Diskuse o podobě veřejnoprávního vysílání nabraly nový směr poté, co ministr kultury Oto Klempíř zpochybnil místo taneční soutěže StarDance v programu České televize. Podle jeho názoru jde o licencovaný formát, který je typickým produktem komerčních stanic, a do televize veřejné služby by proto úplně patřit neměl. Ministr zdůraznil, že na obrazovkách ČT by viděl raději původní dramatickou tvorbu než přejaté zahraniční show.