Hradec Králové - Prezident Miloš Zeman je pro zavedení bezvízového styku s Čínou. Zrušení víz si podle něj vynutí příliv čínských turistů. Zeman to řekl na dnešním setkání se zastupiteli Královéhradeckého kraje na úvod své dvoudenní návštěvy v kraji.
Zatím se podle Zemana podařilo dosáhnout toho, že čínští podnikatelé mají pětiletá komerční víza. "Rozšiřujeme počet generálních konzulátů v Číně a provádíme takzvaný vízový outsourcing, to znamená, že víza se mohou vydávat i mimo konzuláty. Ale to všechno je jen náhradní řešení a finální cíl je skutečně zrušení víz," řekl Zeman.
Zeman také řekl, že mezi Českem a Čínou budou létat tři linky, které budou výrazným impulsem pro nárůst čínských turistů. Zatím Česko podle Zemana ročně navštíví asi 300.000 turistů z Číny.
O zrušení víz podle svých slov tento týden mluvil i s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem při jeho třídenní návštěvě v Česku.
Témata: Miloš Zeman, Čína, víza
Související
15. března 2025 19:37
7. února 2025 20:23
2. února 2025 18:05
21. ledna 2025 20:56
26. prosince 2024 19:36
26. prosince 2024 14:12