Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pitva odhalí, který pes zabil malého chlapce (5) v Lužci

Pes, ilustrační fotografie
Pes, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Lužec nad Cidlinou - Kriminalisté stále vyšetřují případ smrti pětiletého chlapce, kterému psi v Lužci nad Cidlinou prokousli krk. Stalo se to v okamžiku, kdy chlapec vběhl na zahradu majitele psů. S těmi byly ve vesnici problémy už v minulosti. Na to, že nejsou zabezpečení, upozorňoval i starosta Lužce.

Šestici psů majitel zpravidla zavírá do kotce, další tři se prohánějí po zahradě, jak se jim zlíbí. Dostat se nejen z kotce, ale i ze zahrady do vesnice pro ně nebyl v minulosti problém. Jako smečka se pak psi různých ras i chovali.

"Už jsme takový případ řešili, majiteli jsem říkal, že je musí zabezpečit, dostal výstrahu, že mu hrozí až 50 tisíc pokuta," vzpomíná starosta Lužce Petr Drahokoupil.

Chlapec si chtěl zřejmě hrát na zahradě, hned naproti přitom bylo dětské hřiště. Otci prý zmizel z očí a psi se za ním rozběhli. Za stodolou ho našel otec s majitelem, když už bylo pozdě.

Který ze psů se proměnil v zabijáka, by měla prokázat pitva. Majitel psů je přesvědčený, že jako první zaútočil ten s nejnevinnějším výrazem.

Přestože majitel tvrdí, že by ho nikdy nenapadlo, že jeho psi mohou způsobit takovou tragédii, děti své přítelkyně, dvou a čtyřleté, z domu okamžitě odvezli k příbuzným. Muž slibuje, že psa, který dítě zardousil, nechá utratit.

To ale nebude tak jednoduché, zdravý pes, který zrovna na nikoho neútočí, být utracen nesmí. Každopádně kriminalisté si nechají vypracovat kynologický posudek, a pokud odborník označí psy za nebezpečné, policie je může majiteli zabavit.

Témata:  psi napadení zvířaty

Související

Aktuálně se děje

11:14

Pohár trpělivosti přetekl. Čína podnikne tvrdá protiopatření

Čína oznámila, že podnikne tvrdá protiopatření poté, co prezident Spojených států Donald Trump ve středu představil nová 54% cla na veškerý čínský dovoz do USA. Tento krok znamená dramatickou eskalaci obchodního konfliktu mezi dvěma největšími ekonomikami světa a zásadní změnu americké obchodní politiky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.