Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Reakce Hradu Peroutkovu vnučku nepřekvapila. Dovolání podá také

Pražský hrad
Pražský hrad
Foto: Mediafax

Praha - Vnučku Ferdinanda Peroutky Terezii Kaslovou nepřekvapilo, že Hrad k dnešku omluvu nezveřejnil. I ona podá dovolání k Nejvyššímu soudu.

Odvolací soud začátkem září pravomocně rozhodl, že se kancelář prezidenta musí omluvit Kaslové za to, že Miloš Zeman novináře Ferdinanda Peroutku opakovaně označil za autora článku "Hitler je gentleman".

Omlouvat se naopak nemusí za tvrzení, že Peroutka napsal "nemůžeme-li zpívat s anděly, musíme výti s vlky", ani za Zemanovu úvahu o fascinaci intelektuálů zrůdným učením.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček dnes naznačil, že kvůli dovolání omluvu nezveřejní, ačkoli rozhodnutí nabylo právní moci. Použil přitom odůvodnění, podle kterého by kvůli Zemanovým výrokům hrozila jinak státu nezvládnutelná vlna žalob. Doslova se píše, že by mohl "nastat neudržitelný stav bezpočtu žalob na Českou republiku".

"Vůbec mě to nepřekvapilo. Spíš by mě překvapil opak," reagovala Kaslová. Uvedla, že sice nemá právnické vzdělání, přesto se ale domnívá, že omluva měla být zveřejněna, protože podání dovolání nemá odkladný účinek. Doplnila, že stejný krok, tedy podání dovolání, učiní i ona.

Témata:  Terezie Kaslová Miloš Zeman Ferdinand Peroutka Pražský Hrad

Související

Aktuálně se děje

27. ledna 2026 16:27

Moment, kdy bude čas na důchod. Helena Vondráčková to nosí v hlavě

Helena Vondráčková je sice v důchodovém věku, ale neustále koncertuje a dokonce se připravuje na největší show v kariéře, která ji čeká příští rok na fotbalovém stadionu v pražském Edenu. Přesto připustila, že existuje scénář konce její kariéry. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy