Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poslankyně na nohou: Vojáci mají dostávat halal polévku?

Jana Černochová na 24. kongresu ODS
Jana Černochová na 24. kongresu ODS
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha – Poslankyně ODS Jana Černochová se pořádně naštvala. Rozzlobilo ji, že prý chce česká armáda vojáky na cvičení krmit nudlovými polévkami označenými jako halal. Její slova pak potěšila proiislámského aktivistu a kandidáta do Senátu Martina Konvičku.

„Opravdu naše armáda hodlá 'vyživovat' naše vojáky na vojenském cvičení vietnamskou kuřecí polévkou v halal verzi? Ostudné. Zavřela bych provianťáka na týden do ubikace a dávala mu ji každý den. Proboha, proč halal? Uniklo mi něco, nemají společné alianční cvičení s Turky? Tak tohle se fakt zásobovačům hodně nepovedlo!" zlobí se na svém facebookovém profilu Černochová.

Nejde prý jen o to, že je polévka halal. „Nemluvě o tom, že výživová hodnota je mizerná a pro vojáky zcela nevhodná. Nutričně i ideologicky.. Neprovokuju, prostě se to tak sešlo, vařím si další kýbl domácího kuřecího vývaru na pošramocený žaludek a jsem pěkně vytočená," dodala poslankyně.

Její stížnost velmi potěšila bojovníka proti islámu Konvičku. „Před pár hodinami jsem tady kálel na farizejského Přemysla Sobotku z ODS. Tato suprkočanda z ODS (jinaktéž Paníposlankyně, Panístarostová a Ostrostřelkyně) si naopak nejen za tento post zaslouží kytku - hubana - metál (dle výběru vážené dotyčné). Je jí pro ty baráčníky škoda..." posteskl si Konvička.

Témata:  Jana Černochová Martin Konvička Armáda České Republiky

Související

Aktuálně se děje

5:00

Předpověď počasí na první květnový prodloužený víkend

Nadcházející prodloužený víkend slibuje převážně jasnou až polojasnou oblohu a postupný nárůst teplot, které v neděli vyšplhají až na letních 26 stupňů Celsia. Zatímco páteční ráno mohou na mnoha místech ještě potrápit přízemní mrazíky, které představují riziko pro kvetoucí vegetaci, zbytek volna bude ve znamení slunečného počasí. Srážky se během prodlouženého víkendu téměř neobjeví, pouze v neděli se na západě republiky může vyskytnout oblačnost s ojedinělými přeháňkami.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Andrej Babiš

Babiš poprvé zamířil mimo EU. Pro Česko se snaží zajistit ropu či plyn

Premiér Andrej Babiš (ANO) je na první zahraniční cestě mimo EU, konkrétně na pětidenní pracovní cestě po centrální Asii a Jižním Kavkazu. S prezidentem Ázerbájdžánu Ilhamem Alijevem jednal mimo jiné o dodávkách ropy a zemního plynu do Česka. Společně s vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (ANO) se zúčastnil obchodního fóra, kterého se zúčastnilo téměř 130 zástupců firem z obou zemí. Premiéra na cestě doprovází podnikatelská delegace čítající 50 podnikatelů.