Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Exšéf strážníků Přikryl do vězení zatím nenastoupil, čas má do půlnoci

Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Brno - Bývalý ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl, který si má odpykat 1,5 roku za zahlazování pokut, zatím nenastoupil do výkonu trestu v brněnském vězení. Čas má do dnešní půlnoci.

Česká televize na svém webu uvedla, že Přikryl je hospitalizován ve Fakultní nemocnici Brno, která to ale zatím nepotvrdila.

Bývalý ředitel strážníků byl potrestán za to, že 20 známým zahladil dopravní přestupky tak, aby za ně neplatili pokuty. Vše se řešilo domluvou. Městský soud v Brně Přikryla poslal na 1,5 roku do vězení. Stejný soud později trest zvýšil o dva měsíce prostřednictvím souhrnného trestu.

Přikryl se podle verdiktu dopustil také neoprávněného nakládání s osobními daty lidí. Nechal si vytáhnout z evidence městské policie případy, na nichž chtěl ukázat to, že jeho postup při údajném zahlazování pokut byl běžný. Rozhodnutím Krajského soudu v Brně se trest nakonec znovu snížil na 1,5 roku vězení.

Jak ve čtvrtek uvedla mluvčí brněnského městského soudu Petra Hovorková, Přikryl soudu doručil další žádost o odklad nástupu. Ta ale přišla pozdě, soudkyně celý den soudila, Přikryl je tak povinen nastoupit do výkonu trestu. Jeho případný nevyhovující zdravotní stav by tak měla hodnotit až věznice.

"Pan Přikryl tu zatím není. Stává se ale, že odsouzení přicházejí až večer," uvedla mluvčí bohunické věznice Dana Krejčířová. V případě, že by Přikryl bez závažného důvodu nenastoupil k výkonu trestu, vystavil by se nebezpečí trestního stíhání pro maření výkonu úředního rozhodnutí.

Témata:  Jaroslav Přikryl věznice

Související

Aktuálně se děje

15. prosince 2025 9:22

Roman Ondráček prozradil obsah poslední konverzace s Hezuckým

Hodně v pátek odpoledne zaujala přítomnost Romana Ondráčka v prostorách strašnického krematoria, kde se lidé loučili se zesnulým moderátorem Patrikem Hezuckým. Zvlášť když nemohl do smuteční síně. Ondráček se ale podělil o vzpomínky na zesnulého. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Petr Pavel

Pavel ostře zkritizoval Turka: Měl by se chovat jako chlap, ne jako malý kluk

Prezident Petr Pavel v pondělí v živém vysílání, kde odpovídal na dotazy veřejnosti, ostře kritizoval kandidáta na ministra životního prostředí Filipa Turka. Ačkoliv Pavel zdůraznil, že nemá s Turkem osobní problém, vadí mu některé aspekty jeho chování a veřejného vystupování. Prezident opakovaně zopakoval, že Turek není vhodnou osobou pro zastupování občanů ve vládě Andreje Babiše.