reklama

Fiala tvrdí, že občanští demokraté nabízejí výhodnější alternativu. "Je na vás, abyste hlasovali tak, aby se opět neprojedla prosperita, abychom investovali do naší budoucnosti, abychom využili ekonomický růst, který v České republice je," naléhal Fiala na závěrečném stranickém mítinku před víkendovými krajskými a senátními volbami v Českých Budějovicích.

Podle něj za hospodářskou prosperitou stojí aktivní a pracovití občané a nikoliv nynější česká vláda.

Fiala kritizoval premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) a vicepremiéra a předsedu ANO Andreje Babiše. "Doufám, že se o víkendu konečně postavíme Sobotkovi, Babišovi a všem těm, kteří dneska projídají naši dobrou budoucnost," prohlásil předseda občanských demokratů.

ODS v kampani v krajích vsadila na hlavní heslo Zjednodušme to. "Potřebujeme mít jednodušší podmínky pro podnikání, jednodušší daňový systém a méně byrokracie. Chceme stát, který bude skutečně sloužit lidem," prohlásil Fiala.

"Když si chcete založit firmu, musíte jít za notářem, do banky, na živnostenský úřad, na soud a na finanční úřad. Vše stojí mnoho času a peněz, které nemůžete věnovat podnikání. Při vyřízení živnostenského listu povedou vaše kroky také na živnostenský úřad, který – pokud máte štěstí – za vás zbylé úkony vyřídí. Zároveň musíte zaplatit správní poplatek. Založení živnosti z domova však stále není možné. Stejně tak zaplacení poplatku platební kartou po internetu," uvádí ODS na svém webu příklad, jak stát háže podnikatelům klacky pod nohy.

reklama