Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poslanci Birkemu někdo vyhrožuje likvidací

Jan Birke /ČSSD/
Jan Birke /ČSSD/
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Náchod - Na facebooku poslance a starosty Náchoda Jana Birkeho (ČSSD) se dnes objevilo přání jeho fyzické likvidace.

Birke dnes kvůli tomu podal na policii trestní oznámení na neznámého pachatele pro nebezpečné vyhrožování. Policií nabízenou ochranu prozatím odmítl.

ČTK to řekl Birke. Výhrůžka byla podle něj vyprovokovaná výroky předsedy hnutí ANO a ministra financí Andreje Babiše o korupčnících a zlodějích.

"Jeho výroky, jako že tady všichni kradem, že tady jsme všichni korupčníci, že jsme nějaká náchodská klika, to je přesně to, co dává impuls těmhletěm militantům," řekl Birke. Dodal, že má strach o svou rodinu. Reakci Babiše ČTK zjišťuje.

Témata:  Jan Birke Sociální demokracie (SOCDEM)

Související

Aktuálně se děje

18. srpna 2025 15:02

Praha zdražuje městskou hromadnou dopravu. Ceny jízdenek budou od ledna vyšší

Cestování městskou hromadnou dopravou v Praze od příštího roku podraží. V pondělí padlo rozhodnutí o zvýšení cen jednorázových jízdenek, cesty budou od ledna dražší i v okolním Středočeském kraji. Informoval o tom web iDnes.cz. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy