Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Moravskoslezský kraj má svou koalici, vládnout bude ANO, KDU-ČSL a ODS

Třetí celostátní sněm hnutí ANO
Třetí celostátní sněm hnutí ANO
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Ostrava - Zástupci ANO, KDU-ČSL a ODS v pondělí podepíší v Moravskoslezském kraji koaliční smlouvu. Hejtmanem bude rektor Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava a krajský lídr ANO Ivo Vondrák.

Bude mít osm náměstků. Prvním náměstkem bude lídr KDU-ČSL Lukáš Curylo, který bude mít na starosti kulturu a památkovou péči. V jedenáctičlenné radě bude míst ANO šest míst, KDU-ČSL tři a ODS dvě křesla. Ustavující zastupitelstvo by se mělo konat 1. listopadu. Vondrák to řekl ČTK po dnešním jednání tří koaličních stran, které trvalo jen hodinu.

Za ANO budou hejtmanovými náměstky Jaroslav Kania, Martin Gebauer, Jan Krkoška a Jarmila Uvírová a členkou rady Radomíra Vlčková. Kania bude mít na starosti finance, investice a majetek, Gebauer zdravotnictví, Krkoška regionální rozvoj a turistický ruch a Uvírová životní prostředí a zemědělství.

Za KDU-ČSL bude dalším náměstkem Jiří Navrátil, který se bude starat o sociální oblast, a členem rady Vít Slováček. Za ODS budou hejtmanovými náměstky Jakub Uncuka, jehož rezortem budou chytrý region a doprava, a Stanislav Folwarczny, který bude mít na starosti školství.

Témata:  Moravskoslezský kraj koalice Ostrava

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 20:24

Na boj s extrémním počasím míří rekordní částka. Má zachránit desítky milionů lidí

Zelený klimatický fond (GCF) schválil rekordní grant ve výši 103,2 milionu dolarů na posílení systémů včasného varování v sedmi zemích, které jsou silně ohroženy klimatickými změnami. Projekt, který povede Rozvojový program OSN (UNDP), bude trvat pět let a přinese přímý prospěch více než 78 milionům lidí v Antigui a Barbudě, Kambodži, Čadu, Ekvádoru, Etiopii, Fidži a Somálsku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Petr Pavel

Staroměstské náměstí si připomíná výročí války: Historie se nesmí opakovat, apeloval Václav Vydra, vystoupil i Pavel

Staroměstské náměstí v Praze se v neděli zaplnilo tisíci lidmi, kteří si přišli připomenout třetí výročí začátku ruské invaze na Ukrajinu. Hlavním cílem shromáždění bylo vyjádřit solidaritu s ukrajinským lidem a apelovat na pokračování podpory země, která se již tři roky brání ruské agresi. Na pódiu vystoupil i český prezident Petr Pavel, který ve svém projevu zdůraznil, že vítězství Ukrajiny je v zájmu celé Evropy.