Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČT se zlobí na Hrad. Kvůli slovům o provokaci v divadle žádá omluvu

Česká televize
Česká televize
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - Česká televize požaduje omluvu po Kanceláři prezidenta republiky a hejtmanovi Miroslavu Novákovi (ČSSD). Důvodem jsou nepravdivé výroky k údajné provokaci v Divadle Petra Bezruče.

Hejtman Moravskoslezského kraje televizi v pátek kritizoval za to, že si její redaktoři rezervovali místa v Divadle Petra Bezruče, kam první dáma Ivana Zemanová měla přijít na představení Spalovač mrtvol.

V divadle podle vyjádření hejtmana visela tibetská vlajka, organizovala se tam petice a chystala se protestní akce proti prezidentovi. Kritika ČT se objevila i na oficiálním twitterovém účtu prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. Televizi kritizoval i Miloš Zeman. "Že je to hloupé, že je to podlé, a že je to ubohé, to už řekl pan hejtman. Styďte se," řekl.

"ČT natáčela v Divadle Petra Bezruče výhradně materiály o inscenaci Spalovač mrtvol do uměleckého magazínu Divadlo žije! Natáčení proběhlo podle natáčecího plánu a Česká televize jej dne 2. 11. úspěšně dokončila. V Divadle Petra Bezruče tedy nebyli a ani neplánovali být žádní redaktoři zpravodajství České televize," uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Místa rezervovaná v hledišti divadla podle Dvořáka obsadili režisérka pořadu, vedoucí produkce, divadelní kritik, dramaturgyně a mistr zvuku. O tom byli v předstihu kolem 16:00 informováni také členové Ochranné služby Policie ČR, kteří do divadla přišli. Natáčení dohodla ČT už 20. října.

Témata:  Česká televize Miloš Zeman Miroslav Novák

Související

Aktuálně se děje

8:26

Špatná zpráva z Radia Kiss. Moderátorka Bára Tlučhořová přišla o zrak kvůli nádoru

Rodinu populárního Radia Kiss zasáhla špatná zpráva. Týká se čerstvě sedmatřicetileté moderátorky Báry Tlučhořové, která již šest let bojuje se zákeřným nádorem na mozku. Podle nejnovějších informací se její zdravotní stav zhoršil a již neumožňuje návrat do vysílání. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy