reklama

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) jednotlivé příspěvky označil za důkaz aktivní pomoci Česka při řešení migrační krize a v zemích přímo postižených válkou.

Do Srbska poputuje 20 milionů korun na posílení tamního systému řízení ochrany hranic.  10 milionů posílá kabinet na pomoc lidem v iráckém Mosulu a okolí. "Peněžní dar bude rozdělen na dvě části. Pět milionů korun půjde na podporu humanitárních akcí Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky a dalšími pěti podpoříme stavbu ubikací pro vnitřně vysídlené dívky severně od Mosulu," uvedl Sobotka.

Poloviční částku by měl dostat Libanon na projekt vybavení kliniky gynekologickým a porodnickým vybavením. Za zbytek se dočká plicního ventilátoru, inkubátoru a operačního stolu nemocnice ve městě Volnovacha v Doněcké oblasti.

V rámci programu MEDEVAC Česko pošle 11,5 milionu korun na nákup vybavení pro zdravotníky i školení v nemocnicích. Z pěti milionů určených pro Irák by měly získat chybějící vybavení hlavně nemocnice ve městech Machmúr a uprchlickém táboře Šaría.

reklama