Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na pražském hlavním nádraží je bomba, ohlásil anonym. Vlaky nejezdily, metro nezastavovalo

Praha, hlavní nádraží
Praha, hlavní nádraží
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - Kvůli anonymní hrozbě bombou bylo dnes vyklizeno Hlavní nádraží v Praze. Železniční doprava stála přes hodinu a metro svou stanicí na nádraží projíždělo. Za šíření poplašné zprávy hrozí pachateli vězení.

Policie dostala anonymní telefonické oznámení o uložení nástražného výbušného systému na tísňovou linku 158 kolem 18:00. "Probíhala tam evakuace a prohlídka nádraží. Vlaky, které mohly odjet, tak odjely, další na hlavní nádraží nepřijížděly," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Policie bombu nenašla, po původci anonymního telefonátu pátrá.

Vlaková doprava na hlavním nádraží stálaod 18:40. Metro ve stanici nezastavovalo zhruba mezi 18:30 a 19:30.

Pražské hlavní nádraží bylo mezi víc než deseti místy v Česku, na nichž oznámil anonym uložení bomb letos v polovině května. Podezřelého (41) policie ještě týž den zadržela v Hradci Králové.

Témata:  hlavní nádraží bomby Praha

Související

Aktuálně se děje

11. dubna 2026 10:16

Soukromí Davida Gránského odhaleno. Manželka Nikola odhalila úplně všechno

Manželství oblíbeného herce a moderátora Davida Gránského a jeho ženy Nikoly je v českém showbyznysu považováno za jeden z nejstabilnějších pilířů. Pár, který se zná už od středoškolských let, společně vychovává dva malé syny – Matea a benjamínka rodiny Benjamina, který přišel na svět koncem roku 2025. Právě každodenní rodičovská realita se stala námětem pro Nikolu Gránskou, která se rozhodla poodhalit fanouškům roušku jejich rodinného soukromí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Pavel Novotný

Pavel Novotný byl na ulici napaden politikem z hnutí Stačilo!

Pavel Novotný, bývalý starosta pražských Řeporyjí a nedávno navrátivší se člen ODS, se stal terčem verbálního i fyzického útoku. K incidentu došlo před restaurací v jedné z pražských pasáží, kde na něj počkali dva muži. Podle videozáznamu, který v pátek zaplavil sociální sítě, byl hlavním agresorem Marek Cavali, politik spojený s hnutím Stačilo!, za které v minulosti neúspěšně kandidoval v Ústeckém kraji.