Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nehoda u Svitav: Řidič vezl šest lidí, narazil do stromu. Auto mělo letní pneumatiky

Autonehoda
Autonehoda
Foto: Pixabay

Svitavy - K vážné dopravní nehodě došlo dnes u Svitav. Řidič (54), který dnes dopoledne vezl dalších šest lidí včetně dětí, narazil do stromu. Dopustil se hned tří přestupků, mimo jiné neměl zimní pneumatiky.

Řidič měl letní gumy, propadlou STK a děti nebyly připoutané v sedačkách.

Řidič vozu Kia Carnival jel od Svitav směrem na Moravskou Třebovou. V pravotočivé zatáčce dostalo vozidlo smyk a skončilo mimo vozovku.

"Ačkoliv ještě děti měly být v sedačkách, ve voze žádné nebyly. Tři zraněné, z toho jedno dítě, záchranáři odvezli do nemocnice," sdělila policejní mluvčí Hana Kaizarová.

Témata:  dopravní nehody

Související

Aktuálně se děje

14. července 2026 21:22

Lidé nevěří vlastním očím: Pavel Novotný se zastal Turka

Někdejší starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný na sebe opět strhl pozornost veřejnosti. Stalo se tak v souvislosti s nedávnou dopravní nehodou poslance a vládního zmocněnce Filipa Turka v centru Prahy. Oznámení a komentáře, které k této události Novotný zveřejnil, se však nesetkaly s příliš pozitivním ohlasem. Rozhodnutí zlehčovat vážný střet na silnici se totiž ukázalo jako krok vedle.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ministryně financí Alena Schillerová

EET se přiblížila návratu. Poslanci schválili návrh zákona

Poslanci ve třetím čtení schválili vládní návrh zákona o evidenci tržeb a dalších souvisejících zákonů, takzvanou EET 2.0. Nová právní úprava představuje modernizovanou podobu elektronické evidence tržeb, jejímž cílem je podle ministerstva financí narovnat podnikatelské prostředí, omezit šedou ekonomiku, zajistit spravedlivější výběr daní a současně významně snížit administrativní zátěž podnikatelů. Vládní návrh nyní míří k projednání do Senátu.