reklama

Soudy pravomocně rozhodly, že ČSSD musí Altnerovi zaplatit částku 18,5 milionu korun, která vzrostla o dalších více než 318 milionů kvůli smluvní pokutě. Navíc musí strana Altnerovi uhradit náklady řízení ve výši 816.000 korun.

ČSSD se odvolala k Nejvyššímu soudu a požádala o odklad vykonatelnosti rozsudku. Altner loni v listopadu zemřel a pohledávka se stala součástí dědického řízení.

"Záznam o exekuci vyznačený v katastru nemovitostí je pouze technickou poznámkou, která reflektuje skutečnost, že Obvodní soud pro Prahu 1 již před několika měsíci vydal formální pověření exekutoru (Lukáši) Jíchovi k vedení exekuce na základě rozsudku Městského soudu v Praze z března loňského roku," řekl listu E15 mediální zástupce právníků strany Jiří Chvojka.

Podle advokáta Bystríka Bugana by dražba nemovitostí nastala až v okamžiku, kdy exekuci nebude možné uskutečnit jinak. Musí však být přiměřená dluhu. Stupňování kroků ze strany exekutora podle ČSSD nehrozí, protože ho blokuje rozhodnutí Nejvyššího soudu o odkladu rozsudku.

reklama