reklama

Spolupracovník exprezidenta Václava Klause poukazuje na jeden konkrétní případ. „V Německu zadrželi přistěhovalce podezřelého z terorismu. Zjistili, že dotyčný je nositelem osmi falešných identit. To samo o sobě by v právním státě bylo dostatečným důvodem k vazbě, soudu a následnému vězení nebo vyhoštění. Ne tak v Německu,“ vysvětluje Jakl na stránkách Institutu Václava Klause.

Zadržený běženec byl brzy zase volný. „Dotyčnému podíl na terorismu prokázán nebyl, a tak ho navzdory jeho nejasné identitě po pár hodinách pustili. Proč? Protože museli. Kvůli precedenční pasti,“ domnívá se komentátor.

Stejným způsobem podle něj bylo zajištěno nebo kontrolováno mnoho dalších imigrantů, kteří neměli žádné pravé dokumenty. „Nic se jim nestalo, byli s omluvou propuštěni. Ze stejného důvodu je pro jiné přistěhovalce velmi jednoduché předstírat různé totožnosti a na jejich základě v různých městech čerpat sociální dávky,“ vysvětluje Jakl.

Podle něj se tak země dostává vlastní vinou do problémů. „Proč je člověk s falešnou nebo nejasnou identitou v Německu nepostižitelný, ač to odporuje tam platným zákonům? Kvůli precedenční pasti. Pokud by takového člověka chtěli jen z tohoto důvodu uvěznit nebo dokonce vyhostit, vysekal by ho z toho každý student prvního ročníku práv,“ tvrdí.

A jak by toho tento obhájce dosáhl? „Prostě by poukázal na to, že takových je v Německu podle oficiálních odhadů asi půl milionu a nic zlého se jim od úřadů neděje, nikdo je nezavírá ani nevyhošťuje. (Dostali generální pardon, protože prokázání totožnosti nebylo pro imigranty podmínkou vstupu na německé území.) Tak proč to chcete udělat zrovna mému klientovi? To je šikana, to je selektivní přístup!“ vysvětluje.

Německo je podle něj v pasti a to nejen v této. „Ale precedenční past je názornou ukázkou, jaké další, dosud ne zcela patrné a původně zcela nedomyšlené důsledky může mít celá ona gigantická akce s organizovaným importem (nejen) Arabů do Německa a dalších zemí Evropské unie," dodává Jakl.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama