Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Kopřivnici hoří dvě průmyslové haly + VIDEO

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Kopřivnice - V Kopřivnici na Novojičínsku hoří hala, která v minulosti patřila do areálu automobilky Tatra. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, na místě zasahuje velký počet jednotek. Zasažen je soubor budov, kde se nachází prodej hutního materiálu, pila, stanice technické kontroly, měření emisí a další provozovny, informují požáry.cz.

"Mám informaci, že zhruba od 20:00 hoří dvě průmyslové budovy v Kopřivnici. Nejsou součástí areálu automobilky," řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín.

Oheň podle informací ČTK způsobuje propadání střech hal. "Nyní u požáru zasahuje 17 hasičských vozidel," uvedl Gašparín.

Na železniční trati v úseku Příbor – Veřovice byl dle informací Českých drah omezen také provoz vlaků, hořící hala je v blízkosti železnice. Zavedena byla náhradní autobusová doprava.

Témata:  hasiči požáry

Související

Aktuálně se děje

19. července 2026 17:41

19. července 2026 5:00

Počasí příští týden: Tropy se neobjeví, citelně se ochladí

Úvod nadcházejícího týdne přinese poměrně slunečné počasí, které se však v dalších dnech začne měnit vlivem přibývající oblačnosti a srážek.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy