reklama

"Každý člověk plánuje svůj život na období delší než čtyři roky volebního období. Debata o vzdálenější budoucnosti naší země je velmi důležitá, protože mnoho kroků musíme začít už dnes," uvedl k náplni výjezdů v tiskové zprávě předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

O programovém dokumentu chce diskutovat nejen s členy a podporovateli strany. Další diskuse s Vizí TOP 09 naplánovala na 6. březen do Prahy.

TOP 09 chce do roku 2030 zvýšit životní úroveň Čechů, snížit zdanění práce a zavést v zemi společnou evropskou měnu. Za zásadní považuje zakotvení Česka v Evropské unii a v Severoatlantické alianci, a i proto chce zvyšovat výdaje na obranu, aby země dostála svým mezinárodním závazkům.

TOP 09 ve svém programovém dokumentu mluví také o zavedení elektronických voleb, podpoře aplikovaného výzkumu, obecně vzdělávání, rozvoji decentralizované energetiky nebo budování vysokorychlostních železničních tratí.

Kalousek chce se svou stranou v podzimních volbách do Sněmovny dosáhnout dvouciferného výsledku. Zatím se preference strany pohybují mezi pěti a osmi procenty.

reklama