Hradec Králové - Policisté v pátek ráno v Hradci Králové při kontrole trasy, po které měl jet prezident Miloš Zeman, našli krabici s atrapami samopalu a pistole. Podle svědků zbraně na první pohled vypadaly jako funkční a mohly by vyvolat obrannou reakci ochránců hlavy státu.
Atrapy zbraní se našly pod horkovodem na trase, po které měla jet prezidentská kolona k heliportu záchranné služby.
"Prohlédli jsme místo, o kterém víme, že se tam zdržuje žena bez domova. Tam jsme našli dvě plastové atrapy zbraní," řekla České televizi policejní mluvčí Eva Prachařová. Fotografie nalezených napodobenin zbraní policie nezveřejnila.
Policisté po nálezu zvažovali změnu trasy prezidentské kolony. Zeman ale nakonec k heliportu přijel původně plánovanou cestou.
Témata: Miloš Zeman, zbraně, Hradec Králové
Související
10. srpna 2025 12:56
8. srpna 2025 8:25
7. srpna 2025 14:10
1. srpna 2025 18:08
30. července 2025 16:57
27. července 2025 15:57