reklama

ČTK to dnes řekla mluvčí Finančního úřadu pro Královéhradecký kraj Romana Barešová. Povinnost účtovat v EET se od 1. prosince týká restaurací a ubytovacích služeb.

Nejčastějšími prohřešky zjištěnými při kontrolních nákupech podle Barešové bylo to, že podnikatel neodeslal údaje z účtenky do systému EET nebo účtenku nevystavil vůbec. Případy jsou nebo budou řešeny ve správním řízení. Výše možné pokuty je až 500.000 korun.

Podle předsedy Asociace hotelů a restaurací v Královéhradeckém kraji Karla Rady budou dodržování a úspěšnost EET odvislé právě od toho, jak dostatečné budou kontroly. "Bez důsledného provádění kontrol bude systém EET k ničemu," uvedl. Finanční úřad má v kraji na EET podle Barešové vyčleněno 18 kontrolorů a v případě potřeby je s využitím pracovníků z územních pracovišť schopen na kontrolu naráz nasadit až 140 lidí.

Samotný systém EET v kraji podle Barešové funguje bez problémů. Někteří podnikatelé si podle poznatků finančního úřadu stěžují například na to, že jejich pokladní zařízení nepracuje zrovna ideálně. Podle Barešové to je dáno tím, že si pravděpodobně pořídili zařízení neodpovídající jejich požadavkům a nyní nefunguje tak, jak očekávali.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama