reklama

"Mohu potvrdit, že v úterý 28. února provedla policie úkony ve věci vydání listinných materiálů potřebných k vyšetřování. Městská část Prahy 1 provedla veškerou potřebnou součinnost při vyhledání a zajištění požadovaných dokumentů," řekl serveru starosta Oldřich Lomecký (TOP 09). Jaké dokumenty policie odnesla, nechtěl starosta upřesnit s odvoláním na mlčenlivost kvůli vyšetřování.

Vyšetřovatelé se koncem loňska zabývali tím, jak městská část postupuje při prodeji části svého majetku. "Od listopadu loňského roku prověřovali v souvislosti s privatizací městských bytů možné podezření z pletichy při zadání veřejné zakázky a veřejné soutěži. Na přelomu roku vyšetřování formálně ukončili," sdělila Lidovkám mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Policie tehdy nikoho neobvinila. Úterní zásah Zoulová nechtěla komentovat, stejně se vyjádřil šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek.

Praha 1 se městských bytů postupně zbavuje, nyní v šesté vlně prodeje. Skála předsedá finančnímu výboru, který dohlíží nad hospodařením městské části. Radní Macháček má v kompetenci bytovou politiku, pronájem bytů či prodej nemovitého majetku. "Praha 1 má roční příjmy z hospodaření s vlastním majetkem zhruba 400 milionů korun. Tam je toho mnoho, co by mohlo zajímat policii," sdělil serveru opoziční zastupitel Petr Kučera.

Prahu 1 vede koalice TOP 09, občanských a sociálních demokratů.

reklama