reklama

Poslanecká sněmovna má důvěru 26 % občanů, více než dvě třetiny (69 %) jí nedůvěřují. Senátu důvěřuje 30 % občanů a podíl nedůvěřujících je u něj na úrovni více než tří pětin (63 %), uvedl soc.cas.cz.

V porovnání s předchozím šetřením z ledna 2017 klesla důvěra vládě (o 5 procentních bodů při shodném nárůstu podílu nedůvěřujících) a Poslanecké sněmovně (o 5 procentních bodů při nárůstu podílu nedůvěřujících o 4 procentní body). V obou případech se ovšem jedná o návrat k hodnotám dosaženým v prosinci 2016.

V porovnání se situací před rokem v únoru 2016 je pak v současnosti o 5 procentních bodů nižší důvěra a o 5 procentních bodů vyšší nedůvěra k prezidentovi.

Na krajské (a v případě hlavního města Prahy magistrátní) úrovni jsou podíly důvěry a nedůvěry aktuálně zcela vyrovnané. Konkrétně krajským zastupitelstvům 43 % dotázaných důvěřuje i nedůvěřuje a zbývajících 14 % se nedokáže rozhodnout. V případě hejtmanů (a v Praze primátora) pak důvěra i nedůvěra činí 40 % při 20 % nerozhodnutých, kteří uvedli odpověď „nevím“.

V případě obecních zastupitelstev podíl důvěry dosahoval 61 %, v tom 13 % obecním zastupitelstvům „rozhodně důvěřuje“ a 48 % jim „spíše důvěřuje“. Podíl nedůvěřujících u obecních zastupitelstev činí přibližně třetinu (34 %), přičemž „spíše“ jim nedůvěřuje 25 % a „rozhodně“ 9 %. Starostové jsou na tom o ještě něco lépe, když důvěru jim vyjádřilo 64 % dotázaných, v tom 17 % „rozhodně“ a 47 % „spíše“, nedůvěra ke starostům pak dosáhla 30 %, když 20 % respondentů podle svých slov starostům „spíše nedůvěřuje“ a 10 % jim „rozhodně nedůvěřuje“.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama