Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Naděje pro ČSSD? Společnost Arca Capital ji v kauze s Atnerem nechce potopit

ČSSD
ČSSD
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Praha - Bývalý advokát Zdeněk Altner, kterému ČSSD dluží 338 milionů korun, svou pohledávku možná odprodá společnosti Arca Capital. Pokud k tomu dojde, skupina sociální demokraty nepotopí. Vyplývá to z vyjádření, které obdržel server EuroZprávy.cz.

Lidové noviny ve čtvrtek informovaly o tom, že by pohledávku mohl koupit slovenský miliardář Pavol Krúpa. Krúpa se se svým finančním impériem Arca Capital mimo jiné zabývá i skupováním pohledávek.

"Principiálně nelžu. Mám o koupi pohledávky skutečně vážný zájem. Více vám k tomu ale nyní neřeknu," řekl Krúpa deníku na dotaz, zda jedná s právníkem Altnerem.

Deník včera také podotkl, že by se ČSSD mohla dostat pod tlak ze dvou stran. Pokud by totiž Krúpa pohledávku odkoupil, z jedné strany by na sociální demokraty tlačil jako minoritní akcionář skupiny NWR kvůli OKD, a z druhé strany by se vzhledem k dobrým vztahům s prezidentem Milošem Zemanem mohla pohledávka stát zbraní v poměřování sil mezi ČSSD a Hradem.

To ale nakonec zřejmě nehrozí. V případě odkupu pohledávky za ČSSD totiž chce Arca Capital jednat seriózně a je ochotna vyčkat pro úhradu pohledávky několik let. "Skupina Arca Capital má zájem o pohledávku za vládní stranou ČSSD ve výši 338 milionů korun. Arca zastává názor, že ČSSD je korektní subjekt, který plní své závazky a používá všechny dostupné právní opravné prostředky dle zákona směřující k vyřešení situace," napsala ve zprávě, kterou obdržel server EuroZprávy.cz, mluvčí společnosti Barbora Hanáková.

"Arca Capital je silná finanční investiční skupina a v případě odkupu pohledávky nebude žádným způsobem zneužívat svoji pozici. Je otázkou času, kdy a v jaké výši bude tato pohledávky uhrazena. Arca Capital je ochotna vyčkat na finanční prostředky plynoucí z uhrazení pohledávky po dobu několika let," dodala.

Otázkou však zůstává, jestli k nějakému prodeji či odkupu vůbec dojde. Podle deníku Právo se jí Altner zatím zbavovat nechce. "Pochybuji, že by ji chtěl klient prodat. Co se týká pana Krúpy, nejsem pověřený, neuvažujeme o prodeji pohledávky, sami máme tuto informaci pouze z tisku," řekl deníku Altnerův advokát Václav Veselý.

Témata:  Sociální demokracie (SOCDEM) Zdeněk Altner

Související

Aktuálně se děje

11. března 2026 20:44

Celoživotní trápení Martina Dejdara: Proč nebydlí ve vlastním?

Populární český herec Martin Dejdar dnes slaví své 61. narozeniny. Přestože patří k nejobsazovanějším tvářím domácí scény a proslavil se rolemi jako Bejby v Šakalích létech nebo Ozzák v seriálu Comeback, v soukromí se musel vyrovnat s řadou těžkých životních zkoušek. Za svou dlouhou a úspěšnou kariéru si s sebou nese břemeno v podobě vysokých dluhů a chybějícího vlastního bydlení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Stanislav Křeček

Ombudsman Křeček pomohl matce, které zbývalo 2500 korun na měsíční výdaje

Česko rozčaroval případ, o kterém informovala kancelář veřejného ochránce práv a ochránce práv dětí. Mladá matka musela po přechodu na superdávku a zaplacení nájmu sama měsíčně hospodařit s pouhými 2500 korunami. Zažádala si sice o mimořádnou dávku, ale byla odmítnuta. Úřad práce uznal chybu až po zásahu ombudsmana.