reklama

Sociální demokraté podle zprávy počítali s tím, že v roce 2016 budou hospodařit se ztrátou 26,74 milionu korun, deficit však vyšplhal na 51,15 milionu. Na volební fond podle zprávy vynaložila ČSSD 112 milionů korun, i když původně počítala zhruba s 84 miliony. I přes snížení počtu zaměstnanců kvůli úsporným opatřením po neúspěchu ve sporu s Altnerem překročila strana i původně plánovaný rozpočet na mzdy. Putovalo na ně přes 53 milionů.

Altnerovi loni na jaře soud přiznal téměř 338 milionů korun v letitém soudním sporu s ČSSD, kterou dříve zastupoval ve sporu o Lidový dům. ČSSD podala proti rozsudku dovolání k Nejvyššímu soudu. Bývalý advokát loni v listopadu zemřel.

"Aktuálně probíhá dědické řízení o jeho pozůstalosti. Do jeho skončení je postup v uvedených věcech pozastaven. Délku dědického řízení nelze spolehlivě odhadnout," stojí ve zprávě.

Za právní služby musela ČSSD dát 9,36 milionu, na čemž se podle zprávy podepsal především spor s Altnerem. Jako mírně uspokojivé hodnotí Starec výnosy z nájmů, které činí 16,5 milionu korun, přibližně o pětinu méně, než strana plánovala.

Téměř o polovinu nižší proti předpokladům jsou dary ve výši 17,84 milionu korun a neuspokojivé je podle zprávy i pouze dvoutřetinové plnění plánů u členských příspěvků, které přinesly do rozpočtu ČSSD 15,85 milionu.

Letos počítá ČSSD s vyrovnaným rozpočtem, výnosy i náklady by měly dosáhnout 237 milionů korun. Na volební fond je zatím v rozpočtu 80 milionů, zpráva k tomu dodává, že je kladen zásadní důraz na efektivitu. "Veškeré příjmy a výdaje budou účtovány výhradně na transparentním účtu ČSSD. Strop je stanoven zákonem na 90 milionů korun," připomíná zpráva nový limit pro výdaje kampaní. U právních služeb se ČSSD chce vejít do tří milionů.

Loading...

2 komentáře (Poslední 07.03. 17:12) Napište svůj názor

reklama