reklama

Na přechodech budou zavedeny namátkové kontroly. Policie nepředpokládá, že by cvičení zásadním způsobem omezilo dopravu. Potrvá do pátku. Cvičení začne na základě fiktivního rozhodnutí vlády. Týkat se bude 795 kilometrů hranic s Polskem, 13 bývalých hraničních přechodů a čtyř úseků zelené hranice.

Ozbrojené složky si vyzkoušejí zprovoznění registračního místa pro uprchlíky, které vznikne poblíž bývalého hraničního přechodu Chotěbuz.

Hranice s Polskem jsou posledním tuzemským hraničním úsekem, kde se cvičení tuzemských bezpečnostních složek ještě nedělalo. "Po jeho skončení bude úkolem policie vyhodnotit a zpracovat ucelenou informaci pro vládu, která bude obsahovat především návrhy a požadavky na zajištění optimálních podmínek pro provádění hraničních kontrol v případě, že by tato situace v budoucnu reálně nastala," dodala mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Policie loni v Česku zadržela 5261 cizinců, kteří byli v zemi nelegálně. Meziročně to bylo o 3302 zadržených cizinců méně. Hlavním důvodem byl pokles tranzitní migrace. Přes Česko do států západní či severní Evropy tolik nepostupovali uprchlíci v souvislosti s migrační krizí, která vypukla v roce 2015, kdy počet zadržených cizinců v tuzemsku prudce vzrostl.

1 komentář (Poslední 09.03. 17:58) Napište svůj názor

reklama