reklama

Uvedl, že Babiš mu osobně popřál k obhajobě mandátu. "On mi pogratuloval ke zvolení předsedou sociální demokracie, já jsem mu gratuloval taky, když byl zvolen do čela hnutí ANO, a těším se na náš demokratický zápas," uvedl Sobotka s úsměvem.

"Naše kampaň nebude antibabiš, naše kampaň bude založena na tom, co uděláme pro zaměstnance, pro seniory, pro rodiny s dětmi. Co uděláme pro to, aby se lépe fungovalo malým firmám, nebo malým živnostníkům v naší ekonomice. Co uděláme pro to, aby se zvedly platy," vypočítával.

Voličům chce nejsilnější vládní strana nabídnout i téma zdravotnictví. "Protože rostou ceny léků, rostou ceny technologií. Sociální demokracie nikdy nepodpoří zavádění poplatků ve zdravotnictví," přiblížil Sobotka jednu z hlavních priorit pro volební klání.

V pátečním kandidátském projevu Sobotka na Babiše ostře zaútočil. "To nebyla nějaká náhlá záležitost. Chtěl jsem jasně říci, jaká nebezpečí tady cítím v souvislosti s tím, že by se veškerá politická, ekonomická, mediální moc koncentrovala do rukou jednoho člověka. Když se to stane, tak to vždycky hrozí zneužitím," uvedl dnes s dovětkem, že Babišovi věnoval jen jeden odstavec řeči.

1 komentář (Poslední 12.03. 22:50) Napište svůj názor

reklama