reklama

Podle Straky na demonstraci přišlo přes 1000 lidí. Přítomní policisté ale odhadovali počet účastníků na 500 až 600.

Odpůrci evropské směrnice zaplnili prostor kolem sochy svatého Václava v horní části náměstí. Většina z nich v rukou držela transparenty, na kterých byly například vzkazy "Směrnice EU nás pohřbívá", "Zastavme radikalismus, zbraně za nic nemůžou" nebo "Pro Evropskou komisi: Přestaňte se chovat jako komunističtí diktátoři". V davu vlálo také několik praporů radikální strany Národní demokracie.

Mezi řečníky byli poslanci, europoslanci nebo členové mysliveckých spolků. Exministr spravedlnosti a nynější europoslanec Jiří Pospíšil (za TOP 09) například prohlásil, že se musí udělat vše pro to, aby se vláda v souvislosti se směrnicí obrátila na evropský soudní dvůr. Podle něj se prohrála bitva, ale nikoliv válka.

Účastníci se po proslovech vydali k sídlu zastoupení Evropské komise v nedaleké Jungmannově ulici, kde zazpívali národní hymnu a další písně. Skandovali také různá hesla. Pak se průvod vydal zpět na Václavské náměstí, kde lidé mohli například podepsat petici proti směrnici.

Ministerstvo obrany chce pracovat na návrhu, který by umožnil střelcům nechat si některé zbraně, jež zapovídá zpřísněná unijní směrnice.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama