Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tomáš Prouza odchází z Úřadu vlády. Kdo jej nahradí?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Praha - Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza (ČSSD) dnes končí na Úřadu vlády, kde působil po tři roky. Na jeho místo nastoupí Jan Král, dosavadní ředitel odboru koordinace evropských politik.

Prouza (43) působil i jako vládní koordinátor pro digitální agendu a řídil český tým pro odchod Británie z Evropské unie.

V čele týmu pro brexit nahradí Prouzu podle Lidových novin ekonomka Soňa Machová. Na post digitálního koordinátora vlády vybral premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bývalého člena rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Ondřeje Malého. Nominaci předloží v dubnu ministrům.

O Prouzovi se spekulovalo jako o volebním manažerovi strany pro letošní podzimní volby do Sněmovny. Touto funkcí byl však pověřen poslanec Jan Birke.

Nedávno se Prouzovo jméno objevilo v souvislosti s hledáním nového kandidáta na ministra průmyslu a obchodu po odvolaném Janu Mládkovi (ČSSD). Nakonec resort od března dočasně řídil Sobotka, příští týden se novým ministrem průmyslu stane dosavadní náměstek Jiří Havlíček.

Témata:  Tomáš Prouza vláda

Související

Aktuálně se děje

6. září 2025 17:39

Odkud pozorovat zatmění Měsíce? Úkaz si nenechá ujít téměř celý svět

Nadcházející víkend bude pro mnohé pozorovatele oblohy příležitostí k úžasné podívané. Dojde totiž k zatmění Měsíce, které ho promění v rudý Měsíc. Kromě toho dosáhne svého vrcholu také zářící úplněk. Zatmění Měsíce bude viditelné v Evropě, Africe, Asii a Austrálii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy