reklama

MSD poslali otevřený dopis nakladatelství Naše vojsko. Chtějí, aby stáhlo z internetového prodeje "zboží s portréty Adolfa Hitlera, Reinharda Heydricha a dalších válečných zločinců a masových vrahů". Požadují také omluvu a využití výtěžku z již prodaných kusů na provoz lidického památníku. Zároveň organizace vyzvala k bojkotu prodeje těchto produktů některá knihkupectví, ale především veřejnost.

Socialisté vyzvali k bojkotu nakladatelství

Mladí socialisté kritizují především fakt, že nakladatelství už letos v únoru přislíbilo stažení zboží z prodeje. Prý se tak nestalo, dokonce bylo zboží rozšířeno o produkty s portrétem někdejšího Říšského protektora Reinharda Heydricha.

„Jde o obzvláště cynické plivnutí do tváře památce obětí nacistické krutosti a zcela zavrženíhodný podnikatelský záměr. Připadá mi, že se museli zbláznit, což dokládá i fakt, že jsou schopni nabízet triko s Heydrichem vedle trika s Masarykem,“ uvedl předseda MSD Radek Hlaváček.

„Nakladatelství Naše vojsko se pohybuje minimálně na hraně trestné činnosti spočívající v propagaci hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Rozhodli jsme se proto veřejně vyzvat přední česká knihkupectví a čtenáře k jeho bojkotu a věříme, že se naše výzva setká s úspěchem,“ uzavírá stanovisko Hlaváček na webových stránkách MSD.

Hitler a Heydrich zmizeli, Stalin je vedle Gotta

Nakladatelství Naše vojsko má v současnosti na svém e-shopu trička s potisky bývalého iráckého diktátora Saddáma Husajna, vůdce Sovětského Svazu Josefa Stalina, ale také s Karlem Gottem nebo Vladimírem Putinem. Trička s potisky Adolfa Hitlera či Reinharda Heydricha však již na webu nelze dohledat. Vedle trika s Masarykem tak nyní návštěvníci e-shopu mohou vidět revolučního vůdce Che-Guevaru.

reklama