Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Chlapec z Teplic zavraždil kamarádku, soud už rozhodl o jeho osudu

soudy
soudy
Foto: Pixabay

Teplice - Okresní soud v Teplicích dnes rozhodl o dalším osudu chlapce, který loni zavraždil svoji kamarádku. Verdikt zatím není pravomocný. Již v minulosti se hoch pokusil zabít svého kamaráda. Soud mu tehdy nařídil ochrannou výchovu a sexuologickou ústavní léčbu, tento rozsudek už nabyl právní moci.

Podle policie dívku chlapec jako nezletilý brutálně zavraždil v polovině loňského února. Její tělo našla chlapcova matka. Za vraždu ale nijak potrestán nebude, protože mu v té době ještě nebylo 15 let.

Hlavní líčení dnes bylo neveřejné, veřejné bylo vyhlášení rozsudku. Přítomen byl strýc zavražděné dívky. Práva na odvolání se vzdala přítomná státní zástupkyně, na místě ale nebyli chlapcovi rodiče.

"Až soudce vyhotoví rozsudek, bude jim doručen, oni pak mají právo se proti němu odvolat," sdělil mluvčí teplického soudu Lukáš Pokorný.

Chlapec v minulosti hodil do výtahové šachty svého kamaráda. Případ kriminalisté kvalifikovali jako pokus o vraždu, kvůli věku pachatele ale kauzu odložili. "Odvolací krajský soud nařídil v tomto případě chlapci ochrannou výchovu a ochranné léčení ústavní formou," řekl mluvčí soudu. "Ústavní léčba trvá jeden rok, dva měsíce před uplynutím roční lhůty může podat ústav žádost o její prodloužení," doplnil. Teoretickou možností je podle něj to, že mu každý rok může být prodlužováno ústavní léčení.

Témata:  vražda Teplice soudy

Související

Aktuálně se děje

24. února 2026 8:33

Počasí na měsíc. Meteorologové prozradili, jaký bude úvod letošního jara

Běží poslední dny meteorologické zimy, která skončí o nadcházejícím víkendu. V neděli pak začne meteorologické jaro. Z nejnovějšího výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) tak vyplývá, jaký bude začátek jara. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy