Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Český herec ostře o Zemanovi: Chce Czechii, ale fakticky z České republiky dělá Czechiastán

Jan Hrušínský
Jan Hrušínský
Foto: Korzo

Praha - Herec, divadelní ředitel a člen slavné herecké rodiny Jan Hrušínský se ostře vyjádřil na účet prezidenta Miloše Zemana. Na sociálních sítích se do něj pustil nejen kvůli jeho příklonu k Číně a Rusku, ale také kvůli dalším incidentům, které se v poslední době staly.

Hrušínský před několika dny na svém profilu na Facebooku kritizoval hlavu státu. „Zeman na nás ze své lahve vypustil džina fašismu a extrémismu," tvrdí známý herec. A své tvrzení se pokouší dokázat na konkrétních případech.

„Hákové kříže na oknech pražské kavárny, na stěnách v metru, štvaní proti západu a obracení země k Rusku a k Číně, zesměšňování svobody projevu, vyvolávání nenávisti proti lidem jiné víry, opevňování Hradu před lidmi, údajné zneužívání Policie ČR, zakazování dětem zpívat v blízkosti Hradu českou hymnu (kterou mluvčí prezidenta nezná zpaměti), vytváření atmosféry strachu, skandály doma i za hranicemi," vyjmenovává údajné prohřešky Zemana a Hradu.

Hrušínský se domnívá, že kvůli tomu všemu směřuje země někam, kam by jít neměla. „Chce Czechii, ale fakticky z České republiky dělá CZECHIASTÁN. Nestačilo by to už? Nemohly by se demokratické strany konečně domluvit na dodržování platných zákonů v naší zemi?" apeluje na politiky herec.

Témata:  Miloš Zeman Jan Hrušínský ml.

Související

Aktuálně se děje

4. listopadu 2025 14:17

4. listopadu 2025 11:52

Kvůli poruše nejezdí metro B, hlásil dopravce ráno. O víkendu bude další výluka

Technická závada způsobila v úterý brzy ráno omezení provozu metra na lince B. Problémy se do ranní špičky podařilo vyřešit. Další omezení se očekává během nadcházejícího víkendu na lince C. Bude totiž pokračovat rekonstrukce na Florenci. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy