Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dvě ženy v Jičíně uvízly v sauně, obě zemřely

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Jičín - K tragické události došlo v sobotu večer v místní části Jičína Robousích. Dvě ženy tam zůstaly uvězněny v sauně. Přivolaní záchranáři mohli už jen konstatovat smrt.

V sauně se zlomila klika u dveří. Ženy se pak pokoušely rozbít ve dveřích okénko, což se jim ale nepodařilo.

"Matka s dcerou ve věku 65 a 45 let se saunovaly u svých známých v zahrádkářské kolonii. Majitelce sauny se zdálo, že ženy dlouho nevycházejí, šla je zkontrolovat a našla je ležící na zemi," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Vyšetřování případu je v počátcích, proto nelze blíže kvalifikovat případný trestný čin. Byly nařízené soudní pitvy,

Témata:  sauna úmrtí neštěstí záchranáři

Související

Aktuálně se děje

13. června 2026 17:22

Hormuzský průliv se v případě dohody otevře, potvrdil Teherán

Mírová dohoda, která by ukončila boje v Íránu, je blízko a počítá s opětovným otevřením Hormuzského průlivu, potvrdil jeden z íránských představitelů. Informovala o tom BBC. V Teheránu ale stále nepanuje shoda na tom, zda dohodu přijmout. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy