Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš zřejmě povede kandidátku ANO ve Středočeském kraji. Nebojím se Kalouska ani Zaorálka, volá

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí
Andrej Babiš /ANO/, ministr financí
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha – Lídrem kandidátky hnutí ANO ve Středočeském kraji zřejmě bude Andrej Babiš. Předseda hnutí a ministr financí to připustil v rozhovoru pro Novinky.cz. Ještě na konci února přitom tvrdil, že do voleb půjde z posledního místa.

Babiš na nedávném sjezdu ANO tvrdil, že bude kandidovat z posledního místa. Argumentoval tehdy, že tak otestuje důvěru voličů.

Tato myšlenka se ale prý teď jeho spolustraníkům nelíbí. „No právě to hnutí mi to nechce povolit, zároveň pan Kalousek i pan Zaorálek se mi vysmívali a říkali, že se jich bojím, že s nimi nechci jít do debaty,“ připomněl Babiš.

„Takže možná, abych ukázal, že se nebojím ani pana (předsedy TOP 09 Miroslava) Kalouska, ani pana (Lubomíra) Zaorálka (ČSSD), tak budu asi lídr. Ale to ještě uvidíme," řekl Babiš.

Kandidátku bude středočeská organizace ANO schvalovat 13. května. „Když dořešíme lídry kandidátek, tak rozhodneme o tom referendu,“ dodal.

Témata:  Andrej Babiš hnutí ANO Středočeský kraj

Související

Aktuálně se děje

21. března 2026 8:33

Nový íránský vůdce se připomněl. Izrael obvinil z triku

Nový íránský duchovní vůdce Modžtaba Chameneí se znovu ozval. U příležitosti oslav perského nového roku zveřejnil obsáhlý vzkaz, který odvysílala státní televize. Vrací se v něm k úmrtí svého otce. Zároveň tvrdí, že Írán neútočil na Turecko a Omán. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy