Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Demonstrace na podporu Ševcova: Verdikt vyhoštění je nepřiměřený

Ministerstvo vnitra
Ministerstvo vnitra
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Praha - Před ministerstvem vnitra se dnes shromáždilo několik desítek lidí na podporu ruského studenta a anarchisty Igora Ševcova.

Podle demonstrantů soud pochybil a Ševcova odsoudil neprávem. Ševcov byl odsouzen k vyhoštění za natáčení sprejera na demonstraci. Byl také podezřelý z útoku na dům ministra obrany, tohoto obvinění byl zproštěn. Ševcov na demonstraci dorazil a promluvil k jejím účastníkům.

Ševcov mluvil o situaci v Rusku a pronásledování tamních anarchistů policií. Rovněž převyprávěl několik příběhů. "Stát je tam organizovaný zločin. Člověk tam v těchto podmínkách jen přežívá," řekl Ševcov. Následně promluvil také k dohlížejícím policistům, kteří akci monitorovali kamerami. "Děláte asi pěkně hnusnou práci, že?" řekl.

"Myslíme si, že soud účelově obě kauzy spojil. To, že je někdo anarchista, by nemělo být trestné. Verdikt vyhoštění je nepřiměřený," řekla jedna z organizátorek.

Témata:  Ministerstvo vnitra České republiky demonstrace

Související

Aktuálně se děje

19. dubna 2025 9:52

Mír na Ukrajině? Evropané prozradili, na koho Američané tlačí

Američané tlačí především na Kyjev a na Evropu, nikoliv na Rusko, tvrdí evropští diplomaté, kteří se zúčastnili jednání s americkým ministrem zahraničí Marcem Rubiem. Právě šéf americké diplomacie vyvolal vášně, když naznačil, že Washington by mohl vzdát snahy o ukončení konfliktu na Ukrajině. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy