Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Obyvatelé Brna dnes oslavují v centru města Majáles

Brno, pohled ze Staré radnicena hrad Špilberk
Brno, pohled ze Staré radnicena hrad Špilberk
Foto: MiZ, EuroZprávy.cz

Brno - Stovky studentů se dnes sešly v centru Brna na tradičním průvodu, kterým začal poslední den letošního majálesu.

Novinkou byly alegorické vozy se známými hudebními interprety, jako jsou kapely Jelen, Vypsaná fixa nebo zpěvák Tomáš Klus.

Jednotlivé univerzitní, ale i středoškolské týmy se počátkem dubna účastnily majálesové losovačky, tedy ceremoniálu, při němž bylo losem určeno, kterou školu bude jaká kapela reprezentovat.

"Úkolem kapely pak není jen zahrát velký koncert na Majáles Open Airu na brněnském výstavišti, ale také podpořit kandidáty na krále a královnu jednotlivých škol a reprezentovat jejich školu v majálesovém průvodu," uvedl jeden z organizátorů David Peštál.

Z náměstí Svobody se průvod v doprovodu policistů, strážníků a zaměstnanců brněnského dopravního podniku, kteří organizovali dopravu, vydal centrem města až k výstavišti. Tam poslední den majálesu pokračuje koncerty.

Témata:  Brno lidé Majáles

Související

Aktuálně se děje

5. června 2026 8:21

Zásadní posun v případu nálezu části lidského těla. Policie má podezřelou osobu

Policie dosáhla zásadního pokroku ve vyšetřování nálezu části lidského těla na Sokolovsku. V případu probíhalo rozsáhlé pátrání, ještě ve čtvrtek pak došlo k zadržení podezřelé osoby. Veřejnosti podle policistů nehrozí žádné nebezpečí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy