Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Karvinsku se zranilo pět dívek a žen, se splašili se jim koně

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Karviná - Během vyjížďky v lese na okraji Rychvaldu na Karvinsku se dnes splašili koně, při hromadném pádu utrpělo zranění pět dívek a žen ve věku od devíti do 24 let.

Ženy utrpěly středně závažná poranění páteře, rukou nebo nohou, hrudníku a v jednom případě také obličeje.

Záchranáři se o události dozvěděli po 16:00. Původně jim byla nahlášena zranění dvou dívek, na místo vyjela jedna posádka rychlé zdravotnické pomoci a také vzlétl vrtulník. Na místě ale záchranáři zjistili, že při pádu utrpělo zranění pět účastnic vyjížďky, a přivolali tak ještě dvě pozemní posádky.

Zraněné, které byly všechny při vědomí, rozvezli záchranáři do nemocnic v Bohumíně, Orlové a do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Témata:  koně úrazy život

Související

Aktuálně se děje

27. července 2026 4:00

Tropické počasí nastoupí až později. Pondělí bude propršené

Začíná týden na přelomu července a srpna, od kterého se zejména očekává návrat tropického počasí. Dnešek tomu ale ještě nasvědčovat nebude. Místy se totiž má hodit i deštník, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační foto

Češi chtějí za volant co možná nejdřív, ukazují data z programu L17

Již více než dva a půl roku mohou na silnice vyrazit řidiči už od sedmnácti let pod dohledem zkušeného mentora. Data potvrzují, že zájem o řízení ještě před osmnáctinami v režimu L17 nadále roste. Podíl nových řidičů vstupujících do programu L17 se průběžně zvyšuje a v posledních dvou měsících již přesáhl hranici 30 %. Navíc žádost o řidičák i zápis mentora lze vyřídit on-line na Portálu dopravy.