Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šéf Hospodářské komory Dlouhý kritizuje vládu. Mluví o balkanizaci české politiky a obludné byrokracii

Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý
Foto: Reprofoto

Praha - Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý na dnešním sněmu v Praze kritizoval ekonomickou politiku vlády a vyjádřil se též k současné politické situaci. V této soouvilosti hovořil o "balkanizaci".

Podnikatelé podle Dlouhého žijí v nejistotě, obklíčeni "obludnou" byrokracií. "Uděláme vše pro to, abychom zabránili přijetí škodlivého návrhu zákoníku práce," upozornil Dlouhý, který znovu kandiduje do čela komory.

Komora podle něj bude také proti dalšímu zvyšování minimální mzdy. Připustil, že vláda přispěla k oživení hospodářského růstu. Měla podle něj štěstí, že vládla v době světové konjunktury.

V souvislosti se současnou politickou krizí Dlouhý varoval před "balkanizací" české politické scény.

Na sněmu dále promluví předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), ministr financí Andrej Babiš (ANO), šéf TOP 09 Miroslav Kalousek či předseda ODS Petr Fiala. Z pracovní návštěvy Číny pozdraví účastníky sněmu na dálku prezident Miloš Zeman.

Témata:  Vladimír Dlouhý vláda podnikatelé hospodářská komora

Aktuálně se děje

11. dubna 2024 19:06

Orbán má nového nepřítele. Péter Magyar do ulic přivedl desítky tisíc lidí

Maďarský právník a bývalý diplomat administrativy premiéra Viktora Orbána, Péter Magyar, který v posledních týdnech vedl dva masové protesty proti Orbánově vládě, nyní zakládá politickou stranu nazvanou TISZA - Tisztelet és Szabadság Párt (Strana respektu). Tuto informaci zveřejnil ve čtvrtek na svém Facebooku.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy

přijímací zkoušky roku 2024

Co to mělo být? Zdrcení žáci jsou z přijímaček v rozpacích a na pokraji pláče

Jakoby české školství neodkázalo připravit bezproblémové zadání přijímacích zkoušek tak, aby se další rok po tom problémovém vydařil lépe. Ale je tomu tak a nebo je problém v přípravě? První kolo jednotných přijímacích zkoušek je minulostí a žáci se vyjadřují k průběhu zkoušek. Někteří z nich uvádějí, že otázky z matematiky byly obtížné a někteří se cítí unavení ze čtení dlouhých zadávacích textů.