reklama

Použila je Jana Černochová (ODS) na adresu Martina Kolovratníka a jeho kolegů z ANO. Kolovratník občanské demokraty obvinil z toho, že své námitky proti skryté identitě kontrolorů neřešili při projednávání ve výborech Sněmovny, ale při závěrečném schvalování. "To si snad z nás děláte srandu," obořil se na zástupce ODS.

Podle Černochové tím zpochybnil právo zákonodárců vystoupit k návrhu v jakékoli fázi jeho projednávání. "Chováte se opravdu jako čuně, pane kolego," řekla na Kolovratníkovu adresu.

"Vy jste nepochopil za 3,5 roku, co tady sedíte, o čem ta Poslanecká sněmovna je. Bodejť byste to pochopil. Pokud váš šéf vašeho hnutí (Andrej Babiš) říká, že to je žvanírna, tak vy, jak máte vymyté mozky, tak prostě na tuto rétoriku všichni přistupujete," dodala.

Proti jejímu slovníku se postavila jak poslankyně ANO Zuzana Šánová, která žádala omluvu, tak její kolega Bohuslav Chalupa. "Rozhodně tady nemíním poslouchat slova jako čuňata nebo vymytý mozky. Paní kolegyně je asi od rána rozjetá, tomu rozumím. Nicméně zachovejme si slušnost," řekl poslanec. Černochová se za svůj výrok odmítla omluvit.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama