Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Noční vlci jsou v Děčíně, zastávku jim domluvil poslanec ČSSD

Ruští motorkáři ze skupiny Noční vlci
Ruští motorkáři ze skupiny Noční vlci
Foto: nwrussia.info

Děčín - Noční vlci dnes uctili konec druhé světové války v Děčíně, kde jim zastávku domluvil poslanec a děčínský zastupitel Jaroslav Foldyna (ČSSD).

Na Husovo náměstí v Děčíně dorazili motorkáři kolem 11:30. Prostor zaplnila zhruba stovka motorek. Asi o hodinu později vyrazili společně s místními na Folknáře, kde u hrobu rudoarmějců položili účastníci setkání věnce a květiny. Obyvatelé Děčína, kteří na hřbitov přišli, návštěvu z Ruska vítali. Řada z nich s motorkáři plynulou ruštinou promluvila.

Z Děčína odjel klub směrem k Drážďanům, k česko-německé hranici ho doprovodili čeští motorkáři. Celá vzpomínková akce se v Děčíně obešla bez vážných incidentů.

V Praze v sobotu někteří lidé chtěli motorkářům zabránit v jízdě přes Václavské náměstí, kde si jim sedli do cesty. Policisté je ale odtáhli stranou. Jezdci po průjezdu náměstím pak pokračovali na Olšanské hřbitovy, kde uctili památku válečných obětí.

Cesta motorkářského klubu skončí v Berlíně 9. května, v den, kdy si Rusové připomínají vítězství nad nacistickým Německem.

Témata:  "konvoj ""Nočních vlků""" Jaroslav Foldyna

Související

Aktuálně se děje

6. prosince 2025 10:16

6. prosince 2025 9:01

Julia Roberts je v Praze. Možná jste ji potkali a ani o tom nevíte

Jedna z největších hollywoodských filmových hvězd, herečka Julia Roberts (58), si dopřála krátký odpočinek a vydala se na soukromou procházku zimním hlavním městem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy