Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Noční vlci zahájili na Slovensku svou jízdu, 4. května dorazí Putinovi motorkáři do Česka

Ruští motorkáři ze skupiny Noční vlci
Ruští motorkáři ze skupiny Noční vlci
Foto: nwrussia.info

Bratislava - Ruský motorkářský klub Noční vlci zahájil dnes na Slovensku svou jízdu s názvem Silnice vítězství - 2017 položením věnců na místech hlavních bojů Rudé armády proti fašistům.

"Noční vlci položili věnce u pomníků vojáků Rudé armády v Dukelském průsmyku a na Svidníku na východě Slovenska," řekl agentuře TASS mluvčí ruského velvyslanectví na Slovensku Nikolaj Sevšunov.

Upozornil, že tato oblast zažila nejkrutější bitvy proti Hitlerově armádě. Dukelský průsmyk, který se fašisté snažili udržet za každou cenu, otevřel sovětským vojskům cestu do Československa, dodal.

Obřadu uctění památky padlých vojáků se zúčastnilo také několik desítek motorkářů ze střední Evropy. Do České republiky by motorkáři měli dorazit 4. května.

Témata:  "konvoj ""Nočních vlků""" Slovensko II. světová válka

Aktuálně se děje

22. května 2024 18:37

SZÚ: Nejčastější nemocí z povolání byl i loni covid-19

V roce 2023 bylo v Národním registru nemocí z povolání (NRNP) zapsáno celkem 7001 profesionálních onemocnění u 6156 osob, z toho u 4960 žen a 1196 mužů. I loni nadále přetrvával vysoký počet hlášených nemocí z povolání způsobených virem SARS-CoV-2. Nejčastěji se covidem-19 v zaměstnání nakazili lidé pracující v oboru Zdravotní a sociální péče. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Státní zdravotní ústav (SZÚ).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy