Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Paroubek odešel z Rozhlasu uprostřed rozhovoru

Jiří Paroubek /NS-LEV21/
Jiří Paroubek /NS-LEV21/
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha - Jiří Paroubek odešel po šesti minutách rozhovoru na Českém rozhlasu v pořadu Interview Plus. Moderátor Michael Rozsypal se Paroubka tázal na otázky spojené s nesouhlasem pražské organizace ČSSD s jeho možným členstvím.

Původně má pořad Českého rozhlasu Interview Plus trvat zhruba půl hodiny. Rozhovor s expremiérem Paroubkem však hlavní aktér opustil už po šesti minutách. Moderátor Michael Rozsypal se ho ptal na otázky spojené s Paroubkovým návratem do ČSSD. 

To ale bývalého premiéra po chvíli rozčílilo. Nechtěl komentovat stanovy ČSSD, které určují, že o návratu Paroubka rozhoduje právě pražská organizace ČSSD. Pro Paroubkovo členství se tam nevyslovil nikdo. 

"Pane redaktore pokud nemáte nic jiného k tomu, tak já bych přešel meritorně k těm věcem které jsou zajímavější. Mě tohleto, upřímně řečeno, co je ve stanovách tak nezajímá. Jestli budu členem, dobře, když nebudu členem, tak taky dobře. Pojďme se bavit o politice," řekl nejdřív Paroubek. 

"Pokud se nebudeme bavit o užitečných věcech, tamhle jsou dveře a já odcházím," pokračoval Paroubek. Moderátor Rozsypal dodal, že to je ale závažná věc. To už se však Paroubek zvedl a odcházel ze studia. "Na shledanou pane redaktore," pronesl. 

Témata:  Jiří Paroubek Sociální demokracie (SOCDEM) Český rozhlas

Související

Aktuálně se děje

1. ledna 2026 15:10

První slova o kolapsu. Patrasová prozradila, co se jí stalo

Je to již přes týden, co došlo v předvečer Štědrého dne k nepříjemné události v domě Slováčkových. O Dádu Patrasovou se museli postarat záchranáři. Známá herečka nyní konečně vysvětlila, co se přesně stalo. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Tomio Okamura v Poslanecké sněmovně

ODS chce odvolat Okamuru za jeho novoroční projev

Novoroční projev předsedy Poslanecké sněmovny Tomia Okamury (SPD) vyvolal na české politické scéně bouři, která může skončit jeho odvoláním z funkce. Opoziční strany napříč spektrem ostře odsoudily jeho slova o nutnosti „vyskočit z bruselského vlaku“ a urážky směřované k předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyen. Podle opozice jsou tyto výroky nepřípustnou lživou manipulací, která zásadním způsobem poškozuje zájmy České republiky v zahraničí.