reklama

"Nevím, že by Noční vlci pašovali drogy, obchodovali se zbraněmi a byli šéfy nějakých prostitučních gangů. To bych se s nimi jistě nedal fotit a nic bych s nimi neoslavoval," uvedl v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu s tím, že nyní má možnost se svobodně vyjádřit, před zatímco 25 lety "jsme byli nuceni vzývat to jediné zlaté prase."

Na náměstí prý přišly ženy s ukrajinskými vlajkami, všechny se s motorkáři fotily a říkaly: "Vy jste naši bratři." "To politika rozděluje lidi, lidé se mají mezi sebou rádi, národy jsou bratrské," dodal

"Jdou sem hordy, miliony lidí bez pasu, to nám nevadí, ale vadí nám 20 ruských motorkářů. To je komické," uvedl s odkazem na migrační krizi a dodal, že právě v tom je politika směšná a tragická.

Pro server EuroZprávy.cz dodal, že nesouhlasných reakcí s akcí obdržel jen minimum. Naopak prý mu chodí desítky děkovných mailů od obyčejných lidí. Spousta lidí podle něj také přišla na samotnou akci. „Je to i díky křiklounům z České televize nebo televize Nova, kteří vedli negativní kampaň. A ta přilákala lidi," uvedl.

Ještě před rokem podle něj o Nočních vlcích ani nikdo nevěděl, kvůli poprasku, který vyvolali, když se do Česka vydali u příležitosti 70. výročí vítězství nad nacistickým Německem, ale najednou skupinu všichni znají. Takže za to, že se s ní chtějí lidé fotil, za něj mohou právě média.

Dodal, že akce, které se o víkendu v Děčíně zúčastnil, byla klidná. „Někteří lidé přinesli Vlkům upečené buchty, jiní chtěli podpisy, další se fotili s motorkami. Já sám jsem dostal vestu," dodal s tím, že kritické ohlasy, které spadají do kategorie „slušných a nevulgárních" mu nevadí, vadí mu prý naopak reakce sprosté a urážlivé.

reklama