Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zasáhla proti gangu šiřitelů dětského porna, obvinila 11 lidí

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha - Policie obvinila 11 lidí, kteří podle ní stahovali a rozšiřovali dětskou pornografii. Všichni jsou stíháni na svobodě. Policisté proti gangu zasáhli 20. června.

Při akci s krycím názvem Sycanda zadrželi sedm lidí a provedli 17 prohlídek bytů a nebytových prostor. "Následně bylo obviněno 11 osob z přečinu výroba a jiné nakládání s dětskou pornografií," uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Případ šíření dětské pornografie rozpracovali policisté z Libereckého kraje. Zjistili 63 e-mailových adres, ze kterých byl šířen materiál zobrazující pohlavní zneužívání dětí. Vzhledem k celostátnímu přesahu byl případ poté předán vyšetřovatelům NCOZ.

"V současné době jsou analyzována a vyhodnocována zajištěná digitální data," dodal Ibehej.

Témata:  dětská pornografie krimi Liberecký kraj

Související

Aktuálně se děje

19. února 2026 15:43

Stinná stránka vztahu s Lucií Vondráčkovou. Jeden z expartnerů promluvil

Lucie Vondráčková dává po posledním rozchodu najevo, že si momentálně naplno užívá výhody single života. Po jejím boku se v minulosti vystřídalo několik sportovců. Jeden z nich se nyní vrátil k době, kdy byl partnerem známé herečky a zpěvačky. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy