reklama

Podle soudu je trest na místě, zohlednil přitom neúměrnou délku řízení, které trvalo téměř tři roky. "Trest v takovém případě ukládaný na samé spodní hranici, byť je tam jen částečné doznání, je trestem zákonným," uvedl předseda senátu Milan Kaderka.

Podle obžaloby muž navázal na internetové seznamce kontakt s nezletilou dívkou. Chtěl po ní, aby mu poslala fotku, na které byla jen v kalhotkách, k čemuž ji přiměl tím, že jí vyhrožoval, že si ji najde a přepadne ji. Poté po ní chtěl další obnaženou fotku s výhrůžkou, že jestli mu ji nepošle, zveřejní její fotografii, kterou mu poslala předtím i s telefonním číslem.

Muž zároveň přes internet obdržel do své e-mailové schránky obrazové soubory a videosoubory s obnaženými chlapci a dívkami ve věku osmi až deseti let. Záznamy si uchovával v e-mailové schránce a přeposílal je dál.

Žalobkyně Jarmila Večeřová žádala přísnější trest zhruba o dva roky. Poukázala na to, že byl v minulosti opakovaně odsouzen a poškozená utrpěla duševní trauma. Kolbábek se k přechovávání pornografie doznal. První část případu, kdy měl na dívku činit sexuální nátlak, však popřel. Tvrdil, že mu dívka tvrdila, že je starší a on sám věk na svém profilu uvedený měl. Odmítl také, že by jí vyhrožoval. Poslanou SMS s tímto textem vysvětlil tak, že v té době jeho telefon používali i jiní lidé.

Dívka však vypověděla, že jí muž tvrdil, že je mu 16 let a že jí vyhrožoval. Prý se bála a strach měla zejména z reakce okolí, kdyby ke zveřejnění jejích intimních snímků na internetu došlo. Nakonec se svěřila rodičům.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama