Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Za vraždu dívky v Praze si Kypřan syrského původu odsedí 12,5 roku

soudy
soudy
Foto: Pixabay

Praha - Za ubodání ukrajinské dívky v Praze má jít Kypřan syrského původu Jawad Mansour na 12,5 roku do vězení. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

Obžalovaný po činu před 18 lety odletěl domů a ostrovní stát ho předal do ČR teprve loni. Muž mezitím na Kypru postupně napadl další dvě mladé družky, přičemž jedna z nich zemřela. Vinu za českou vraždu odmítá.

Dvacetiletá Ukrajinka přišla o život 3. nebo 4. července 1999 v pronajatém bytě v Kodaňské ulici v Praze 10. Její tělo našla uklízečka. Dívka zemřela po zvlášť surovém útoku, který vedle škrcení zahrnoval 51 bodných a pět řezných ran nožem.

Mansour před soudem vystoupil s verzí, že jeho družku zavraždili dva členové palestinského odboje. Tvrdil, že ho sledovali, protože nepředal dál obálku, kterou mu svěřili.

Z kyperských rozsudků vyplývá, že dva roky po incidentu v Praze Mansour uškrtil jinou mladou Ukrajinku. Dostal 12 let vězení, byl však propuštěn předčasně. Poté se pokusil zavraždit svou další partnerku.

Podle dříve platného zákona mu v Česku hrozilo 12 až 15 let vězení nebo výjimečný trest, žalobkyně pro něj navrhovala trest na dolní hranici sazby. Kromě trestu vězení byl českým soudem také vyhoštěn ze země.

Témata:  vražda Praha soudy

Související

Aktuálně se děje

6. září 2025 19:02

Will Smith čelí masivní kritice od fanoušků: Upravil si umělou inteligencí realitu?

Oblíbený herec Will Smith čelí kritice od fanoušků poté, co se v jeho nedávném videu na YouTube objevily bizarní vizuální nesrovnalosti. Mnozí jsou přesvědčeni, že použil umělou inteligenci, aby zkreslil realitu na videu z koncertu. Mezi nesrovnalosti patří neobvyklé tvary rukou s šesti prsty, rozmazané části těla a nápisy na cedulích, které se během videa mění.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy