Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Konec technopárty na Nymbursku: Účastníci hromadně odjíždějí

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Oseček (Nymbursko) - Účastníci nelegální technoparty u Osečku na Nymbursku, na kterou se od pátku sjelo několik tisíc lidí, hromadně odjíždějí, aparatury jsou vypnuté. Na místě byla odpoledne velmi hustá doprava, přijely i policejní antony.

Situaci sledoval také policejní vrtulník, zjistil na místě zpravodaj ČTK. Někteří účastníci akce na místě zůstanou až do pondělí, protože nejsou schopni kvůli svému stavu z louky odjet. Majitel pozemku je podle policie informován a s jejich setrváním souhlasí.

Policisté ráno nevylučovali případný zásah s použitím donucovacích prostředků proti účastníkům, pokud neuposlechnou výzev k opuštění prostoru. Někteří účastníci odjeli už ráno, řekla ČTK středočeská policejní mluvčí Michaela Richterová. "Policie bude situaci na místě monitorovat celou noc, aby nedošlo k dalšímu zapnutí hudby nebo k jiné nelegální činnosti," řekla v 19:00 Richterová.

Starosta Osečku Armín Delong ČTK řekl, že zastupitelé se chystají přijmout vyhlášku, která umožní zákazy vjezdu na některé cesty a porušení zákazu trestat. Podle něj jsou značně poškozené louky před senosečí, obyvatele navíc obtěžoval hluk. "Samozřejmě, že všichni byli otrávení," uvedl. Takové akce se podle něj mají pořádat na vytipovaných opuštěných letištích. Okolí obce už zažilo větší technoparty v roce 2005, v uplynulých letech se poblíž konalo několik menších akcí.

Technoparty začala v pátek, v sobotu na ní bylo až 6000 lidí. Policisté je vyzvali k odjezdu, většinou ale neuposlechli. Mnoho lidí bylo pod vlivem alkoholu a drog, a nemohli tak hned odjet.

"Policie dnes opět vyzývala účastníky, aby ukončili akci a vyklidili prostor s tím, že ještě další výzvy budou probíhat," uvedla Richterová. Pro případ, že by účastníci akce neslyšeli policejní výzvy, byly podle ní zpracovány výzvy k opuštění prostoru v písemné podobě, a to v češtině, angličtině a němčině.

"V návaznosti na další vývoj bude rozhodnuto o případném využití služebního zákroku s použitím donucovacích prostředků," dodala dnes dopoledne mluvčí. Zatím ale k němu nepřistoupila a zřejmě to ani nebude potřeba.

Policie v sobotu kolem poledne uzavřela všechny přístupové cesty, lidi kteří se rozhodli odjet, pouštěla z akce bez problémů. Výzvu k ukončení policisté několikrát zopakovali. Řešili také řadu dopravních přestupků včetně pohybu chodců po dálnici.

Technoparty se konala na ploše o rozloze 8,5 hektaru, na místo přijely stovky aut účastníků technoparty, mezi nimiž byli i cizinci. Na louce bylo několik míst s reproduktorovými stěnami, ze kterých zněla hudba různých stylů.

Témata:  technoparty Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

6. června 2025 11:40

Lepší než doktor. Tajný recept Jiřího Krampola odhalen

Jiří Krampol už má svůj věk, číslovka navíc už za několik týdnů zase poskočí. Není proto divu, že se opakovaně ocitá v nemocnici. Přesto prý existuje něco, co mu uleví od problémů ještě lépe než doktor. Tajný recept známého herce a baviče odhalila jeho kamarádka.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

U Nového Strašecí na Rakovnicku došlo k tragické dopravní nehodě

Miliardář Pelc měl tragickou nehodu, v nemocnici bojuje o život

U Nového Strašecí na Rakovnicku došlo k tragické dopravní nehodě, při níž zemřel jeden člověk a další byl s těžkými zraněními transportován do nemocnice. Podle dostupných informací se jednalo o vůz Lexus RX řízený mužem narozeným v roce 1951. Vzhledem ke kombinaci věku a typu vozidla se stále více spekuluje, že šlo o Zdeňka Pelce, jednoho z nejbohatších Čechů.