Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jihočeský exhejtman Zimola se vrací k učební, ´bude přednášet na VŠTE

Hejtman Jiří Zimola (11. 4. 2014)
Hejtman Jiří Zimola (11. 4. 2014)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

České Budějovice - Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) se po 20 letech vrací k pedagogické činnosti. Od nového akademického roku bude vyučovat na Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích.

ČTK to dnes v tiskové zprávě oznámil Radek Šíma z kanceláře jihočeské hejtmanky.

"Nabídkou z VŠTE jsem byl velmi potěšen. Po letech se opět vracím ke svým učitelským kořenům, i když v tomto případě vyměním základní školu za vysokou," řekl Zimola. Podle domluvy s vedením školy by se měl zaměřit na veřejnou správu a regionální problematiku, kde podle vlastního vyjádření může nabídnout především praktické zkušenosti ze svého působení v čele kraje.

Zimola rezignoval v dubnu na funkci hejtmana po kauze s rekreačním domem v Lipně nad Vltavou, který pro něj nechal stavět šéf společnosti Jihočeské nemocnice Martin Bláha. Hnutí ANO s opozičními zastupiteli navíc kritizovalo, že Bláha bere ročně odměny z představenstev nemocnic 7,3 milionu Kč. V květnu Zimolu vedení ČSSD škrtlo z kandidátky do parlamentních voleb.

"Nezávislý audit, který jsem nechal dobrovolně zpracovat, potvrdil, že k žádnému pochybení z mé strany nedošlo. Chata byla vystavěna za cenu obvyklou a všechny prostředky byly uhrazeny dle smluv a formou převodů na účet. Od počátku šlo jen o předvolební politický boj a já ho odmítl hrát," brání se Zimola.

Témata:  Jiří Zimola Jihočeský kraj školství

Související

Aktuálně se děje

5. května 2026 19:13

Petr Pavel se stal tváří polské reklamy. Vůbec o tom nevěděl

V polském Těšíně vyvolala rozruch nečekaná reklamní kampaň, jejíž hlavní tváří se stal český prezident Petr Pavel. Plakáty s jeho vyobrazením se objevily ve výlohách v rámci propagace doprovodného programu filmového festivalu Kino na Hranici, který se konal na přelomu dubna a května. Pražský hrad se však od celé aktivity ostře distancoval.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy