Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Statek na Příbramsku lehl popelem, škoda v řádech milionů

Oheň
Oheň
Foto: Pixabay

Příbram - V Ouběnicích na Příbramsku shořel v pondělí odpoledne statek, škoda byla předběžně vyčíslena na miliony korun.

Při příjezdu hasičů v pondělí kolem 16:00 byla budova o rozměrech 50 krát 30 metrů již plně zasažena požárem. "Na místo bylo vysláno deset jednotek, vyhlásili jsme druhý stupeň požárního poplachu," uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Čtvrtý bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Zhruba po dvou hodinách se podařilo dostat plameny pod kontrolu. Na místě zůstali do rána a požářiště dohašovali.

Témata:  Středočeský kraj EuroZprávy.cz oheň požáry

Související

Aktuálně se děje

23. června 2026 4:00

Počasí se po víkendu ochladí, naznačuje měsíční výhled meteorologů

V Česku právě probíhá extrémně teplotně nadprůměrný týden, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Další týdny už by měly být přece jen chladnější, zároveň se očekává prohlubování sucha. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy