reklama
Stav Evy Pilarové je vážný! Zranění jsou mnohem rozsáhlejší! - anotační obrázek
Stav Evy Pilarové je vážný! Zranění jsou mnohem rozsáhlejší!

Deník Právo uvedl, že sněmovní organizační výbor počítá s tím, že dnes začínající schůze Sněmovny skončí už tento pátek, a tak se nejspíš nestihne projednat závěrečná zpráva komise. Plíšek však očekává její zařazení na program jednání příští týden, pravděpodobně v úterý. "Z mého pohledu je vhodné, aby Poslanecká sněmovna druhý jednací týden zprávu projednala," řekl Plíšek.

Až bude zpráva hotová, chce se obrátit na předsedu Sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD), projednat to podle něj bude muset také organizační výbor a poslanecké kluby. Nový bod pro nadcházející schůzi poslanců chce zařadit v pátek.

Plíšek předpokládá, že se tento týden poslanci sejdou ještě několikrát, aby byla závěrečná zpráva v pátek hotová. "Měla by zhodnotit výslechy, skutková zjištění, silná a slabá místa z hlediska úniků informací z vyšetřovacích spisů do médií a na veřejnost. Potom by komise měla navrhnout také určitá opatření, jak na straně exekutivy, tak na straně změn určitých zákonů," popsal.

Komise vznikla hlavně kvůli uniklým nahrávkám rozhovorů bývalého novináře Mladé fronty Dnes Marka Přibila s exministrem financí a předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem, na kterých mluvili o zveřejňování kompromitujících materiálů.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama